Nokia nuk heq dorë nga telefonat e pashkatërrueshëm - Business Magazine Albania

Nokia nuk heq dorë nga telefonat e pashkatërrueshëm


Një telefon i vogël, pothuajse i pashkatërrueshëm vjen nga Nokia. Ai quhet Nokia 800 Tough dhe bateria mban gati një muaj. Nëse mendoni se po flasim për një telefon antik gaboheni. Ai ka shumë veçori e programe moderne që i gjeni tek smartfonët.

Telefoni mund të marrë komanda zanore me Google Assistant, lidhet me rrjetin 4G dhe është ndërtuar që t’u mbijetojë edhe përplasjeve të forta.

Trupi i telefonit rrethohet me gomë që të përballojë përplasjet e forta. Nuk fut ujë.

Bateria është 2100 mAh dhe mund të rrijë në “standby” edhe një muaj. Bisedat me këtë bateri mund të vazhdojnë pa ndërprerje për plot 12.5 orë, kur përdoret rrjeti GSM. Me rrjetin 4G mund të flisni për nëntë orë e gjysmë.

Fishat e karikimt, të baterive dhe të kartës së memorjes kanë kapakë që krijojnë rezistencë ndaj ujit. Me këtë Nokia, ju mund të hapni Google Assistant, Twitter, YouTube, Google Maps, Facebook e madje dhe WhatsApp.

Nga review-t e bëra, mangësi shfaq kamera. Performanca e saj lë shumë për të dëshiruar. Nëse nuk keni prioritet kamerën, për një çmim 100 euro, blini një version shumë të përmirësuar të Nokias dhe keni një telefon të pashkatërrueshëm.

AndroidAutority

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0