Netflix fillon me masat për ndalimin e ndarjes së fjalëkalimeve - Business Magazine Albania

Netflix fillon me masat për ndalimin e ndarjes së fjalëkalimeve

Masat e Netflix për ndarjen e fjalëkalimeve kanë nisur në SHBA.

Shërbimi i transmetimit ka filluar të paralajmërojë anëtarët për politikën e re të ndarjes, duke vënë në dukje se llogaritë e Netflix duhet të ndahen vetëm brenda një familjeje të vetme.

“Llogaria juaj Netflix është për ju dhe njerëzit me të cilët jetoni”, tha kompania në një email, të cilin e postoi në rrjete sociale

Emaili vazhdon duke thënë se anëtarët mund të paguajnë një tarifë shtesë – 7,99 dollarë në muaj – për personat jashtë familjes së tyre.

Netflix paralajmëroi se do të shtrëngonte udhëzimet e tij për ndarjen e fjalëkalimeve në një lëvizje për të rritur të ardhurat dhe numrat e abonentëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0