Mos kini frikë nga shkarkimi i Windows 10, ja çfarë të bëni!

Mos kini frikë nga shkarkimi i Windows 10, ja çfarë të bëni!


Kemi dëgjuar ankesa të shumta në rrjete sociale rreth versionit më të ri të sistemit operativ më popullor në planet, Windows 10. Të gjithë ata që kanë një kompjuter me Windows 7/8 dhe 8.1, por nuk duan të kalojnë në Windows 10, po ofrojmë një zgjidhje.

Natyrisht që qëllimi i këtij artikulli është të nxjerrë në pah një problem me Windows 10-tën, thjesht çështje preferencash të përdoruesve. Duke qenë se nuk ka një mënyrë zyrtare të parandalimit të përditësimit në Windows 10 do të përdorim një softuer nga plalët e treta.

GWX Control Panel është zgjidhja e shqetësimeve të përdoruesve. Është një mjet i thjeshtë për t’u përdorur dhe nuk mbart asnjë rrezik. Efektivisht parandalon shkarkimin dhe instalimin e Windows 10-tës në sfond. Madje përmes tij mund të fshini edhe skedarët me madhësi 6 GB të instalimit të sistemit operativ nëse është shkarkuar.

/PCWorld Albanian/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0