Mendojeni dy herë para se të humbisni punonjësit tuaj më të mirë


Çfarë bëjmë ne normalisht si punëdhënës kur punonjësi ynë më i mirë është duke na lënë? Pjesën më të madhe të kohës, veçanërisht kur një kompani e vogël, e cila udhëhiqet nga një pronar i vetëm mendojnë se edhe nëse dikush largohet … Do të marrin dikë tjetër më të mirë ….

A është kjo qasja e drejtë nëse dikush largohet nga një organizatë që është me të vërtetë e rëndësishme në sistem? Pse menaxheri apo pronarët e kompanive të tilla nuk mund ta mbajnë personin që po largohet?

Lexoni: Punonjësi në qendër të vëmendjes, pas klientit…

Kam hasur me shumë njerëz që kanë kompani të vogla dhe ëndërrojnë të bëhen korporata të mëdha, por nuk e pranojnë sistemin hierarkik dhe fillojnë të kërcejnë në të gjitha nivelet pa qenë nevoja. Në formë tjetër, ata nuk i japin autoritet të tjerëve dhe nuk u lejojnë atyre të rriten. Ata punësojnë profesionistë të mirë për përmirësimin e kompanisë dhe përfundimisht bëjnë atë që duan dhe nuk respektojnë mendimet e personit të punësuar që vjen nga një background i mirë profesional dhe në fund frustrimi vazhdon në anën më të lartë në mendjen e punonjësit.

Një kusht i tillë detyron një punonjës të largohet nga një organizatë dhe duhet thënë që kjo është humbja e kompanisë dhe jo e punonjësit, sepse njerëzit e tillë do të punësohen diku tjetër në një mënyrë më të mirë.

Ne duhet të respektojmë mendimin e punonjësve të kualifikuar dhe me përvojë, të cilët mund të jenë një aset shumë i rëndësishëm për organizatën. Vlerësoni – Respektoni – Pranoni sugjerimet dhe respektin e tyre vetjak. Ata kurrë nuk do t’ju lënë!

/Shkruar në LinkedIn nga Bankim Purohit

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale