M-Pesa e Vodafone Albania do të mbyllë shërbimet më 14 Korrik 2017 - Business Magazine Albania

M-Pesa e Vodafone Albania do të mbyllë shërbimet më 14 Korrik 2017


Institucioni i Parasë Elektronike Vodafone M-Pesa SHPK, njoftoi ditën e djeshme se ka vendosur të mbyllë shërbimet e saj më datë 14 korrik 2017.

Përmes një njoftimi që bëri publik për abonentët, Vodafone Albania tha se “shërbimet do të ofrohen deri më datë 14/07/2017”.

Kompania i bën thirrje personave që kanë para në llogaritë M-Pesa që t’i tërheqin fondet e llogarisë në një nga dyqanet Vodafone në Shqipëri, brenda datës 29/07/2017. Komisioni i tërheqjes është 0 lekë.

Vodafone thotë se pas kësaj date kontrata që klientët kanë me Vodafone M-Pesa është e zgjidhur bazuar në nenin 19/2 të Kushteve dhe Afateve.

Sipas këtij neni, “secila nga palët ka të drejtë të kërkojë zgjidhjen e njëanshme të Marrëveshjes në përputhje me parashikimet e saj, duke i dhënë palës tjetër njoftim me shkrim 30 ditë përpara”.

Çdo klient i shoqërisë Vodafone Albania SHA që kishte një kartë SIM aktiv të këtij operatori mund të regjistrohej për Shërbimin M-Pesa.

Zyrtarisht nuk jepen arsyet pse Vodafone Albania ka vendosur të ndërpresë shërbimet M-Pesa, të cilat ishin një mundësi e mirë për të avancuar në përdorimin elektronik të parasë.

Shërbimi i klientit në një numër telefoni që kompania ka në dispozicion për informacion, thotë se ndërprerja e këtij shërbimi, është një vendim i brendshëm i kompanisë.

Burimi: Noa

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0