LiveMe - I ftuar Denis Zoi - Business Magazine Albania

LiveMe – I ftuar Denis Zoi

Në episodin e kësaj jave LiveMe Show and Podcast erdhi me një studio krejt të re ku takimet virtuale u kthyen në takime fizike. Ky është episodi i cili pasoi pas takimit të një vjetorit me të gjithë të ftuarit e një viti të tërë dhe i ftuari që hapi siparin e fillimit të vitit të dytë ishte Denis Zoi, CEO i kompanisë Techi dhe një sipërmarrës i arrirë dhe pse ende shumë i ri. 

Lexo: Rikthehet “Think Big” nga Businessmag.al

Denisi na tregoi se si nga një punonjës i cili u frymëzua nga problemet që shihte në bizneset përreth tij, ai u kthye në një sipërmarrës për t’i bërë gjërat të funksionojnë më mirë. Ai na kaloi nëpër gjithë historinë e tij, që nga momenti kur arriti të dallonte një mundësi të mirë në treg e deri në këto momente të suksesit të tij. Në këtë episod do të zbuloni trukun sekret të Denisit për të krijuar klientë besnik, të cilin mund ta përdorni dhe ju.

Komunikimi me stafin, me klientët dhe sistemet për t’i shërbyer sa më mirë klientëve ishin vetëm disa nga pikat e forta dhe të domosdoshme që Denisi përmendi për sa i përket biznesit të tij. Në vazhdim i pyetur nga Kristi ai tregoi sa është zgjeruar Techi sot dhe sa të mëdha janë planet e të ardhmes për të. Denisi duket optimist por edhe shumë gjakftohtë në mendimet e tij, duke pasqyruar karakterin e sipërmarrësit brenda tij. 

Lexo: A ka të ardhme për të rinjtë në Shqipëri?

Për të ndjekur episodin vizitoni kanalin e Business Magazine në Youtube si dhe të gjitha platformat tona sociale në  mënyrë që të qëndroni të përditësuar për të gjithë episodet vijues.

https://www.youtube.com/watch?v=ZzhFo47MFa8

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0