Linja e televizorëve QLED 2017 Samsung vlerësohet me çertifikimin UHD Alliance Premium - Business Magazine Albania

Linja e televizorëve QLED 2017 Samsung vlerësohet me çertifikimin UHD Alliance Premium


Seoul, 20 Mars 2017 – Samsung Electronics deklaroi sot se linja e tij e televizorëve QLED 2017 është çertifikuar nga UHD Alliance (UHDA) si një ULTRA HD PREMIUM. Çertifikimi përfshin portofolin 2017 QLED TV, bashkë me modelet Q9, Q8 dhe Q7.

“Marrja e kësaj vule aprovimi nga UHD Alliance është një nder për ne,” tha MS Kim, Zëvendës Presidenti Ekzekutiv i Biznesit Vizual në Samsung. “Ne jemi krenar që po ofrojmë për konsumatorët tanë një eksperiencë argëtimi në shtëpi Ultra HD me linjën tonë të televizorëve QLED 2017.”

Logo e UHDA’s ULTRA HD PREMIUM identifikon produktet dhe shërbimet që përmbushin ose tejkalojnë nivelet strikte të performancës për rezolucionin 4K, gamën shumë dinamike dhe spektrumin e gjerë të ngjyrave. Këto specifika bëjnë të mundur që televizorët, përmbajtja apo pajisje të tjera të jashtme siç janë UHD Blu-ray players, të shfaqin plotësisht përmbajtjen në formën e saj më të pasur duke i lejuar përdoruesit të përjetojnë një eksperiencë më të përshtatshme për dhomën e tyre të ndenjes.

E prezantuar në CES 2017, linja e televizorëve QLED përfshin një përformancë të përmirësuar të pamjes së ngjyrave duke paraqitur saktë hapësirën e ngjyrave DCI-P3* dhe për herë të parë për Samsung, mund të riprodhojë 100% volumin e ngjyrës. Kjo do të thotë që televizorët e rinj QLED të Samsung shpalosin të gjitha ngjyrat në çdo nivel ndriçimi – madje dhe me dallimet më të vogla të dukshme në kulmin e ndriçimit QLED – duke tejkaluar kërkesat UHDA. Ky përmirësim është rezultat i adoptimit nga Samsung të një materiali të ri Quantum Dot metalik, duke bërë të mundur që televizorët të shprehin një gamë të përmirësuar të ngjyrave me një detaj më të shkëlqyer krahasuar me televizorët tradicional. Me kualitetin e pamjes si prioritet kryesor për klientët në të gjithë botën, televizorët QLED 2017 të Samsung përfaqësojnë një hap përpara për argëtimin në shtëpi.

UHDA është një koalicion global i përbërë nga më shumë se 50 kompani anëtare – ku përfshihen studiot filmike më të mira, prodhuesit e elektronikës së konsumit dhe distributorë për përmbajtjen – e themeluar për të nxitur dhe promovuar ekosistemin Ultra HD dhe përfitimet e teknologjisë Ultra HD. Aleanca është e fokusuar gjithashtu për të ndihmuar klientët të ndërtojnë një ekosistem UHD të padukshëm, të integruar dhe me një kualitet të lartë nga fillimi në fund. Pajisjet premium UHD dhe përmbajtja do të markohen qartësisht në mënyrë që konsumatori të mund t’i indentifikojë lehtësisht në dyqan. Për të mësuar më shumë rreth UHDA, ju lutemi të vizitoni http://www.uhdalliance.org/.

*DCI-P3 është një hapësirë ngjyrash e zakonshme RGB për projektimet e filmave dixhital në industrinë amerikane të filmit.

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd
Samsung Electronics Co, Ltd frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me ide dhe teknologji transformuese. Kompania po ripërcakton botën e TV-ve, telefonëve inteligjentë, pajisjeve që vishen, tabletëve, kamerave, pajisjeve dixhitale, printerave, pajisjeve mjekësore, sistemeve të rrjetit dhe zgjidhjeve për gjysëmpërçues dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutem vizitoni redaksinë e lajmeve të Samsung në news.samsung.com.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0