Komentet në Facebook së shpejti mund të postohen me sfond me ngjyrë - Business Magazine Albania

Komentet në Facebook së shpejti mund të postohen me sfond me ngjyrë


Së pari ishin statuset që mund të bëheshin me ngjyra – ato postime të tmerrshme, të shëmtuara, shpesh me pjerrësi që shfaqen në murin tuaj në Facebook – por menduam se të paktën komentet tona në Facebook janë të sigurta.

Lexoni: Kujdes nga ky virus i ri në Facebook Messenger

Epo mesa duket jo më. Duket se Facebook po teston komente me background me ngjyrë.

Së pari ky ndryshim i ri i Facebook është nxjerrë nga “The Next Web” të Mërkurën. Ky funksionalitet i lejon përdoruesit të zgjedhë një nga ngjyrat ose tone të ndryshme për sfondin e komenteve ashtu si statuset.

Aktualisht duket se është i disponueshëm vetëm në pajisjet mobile dhe vetëm në pak përdorues.

komentet

Por fakti që Facebook po teston këtë funksion të ri nuk do të thotë se do të jetë në dispozicion për të gjithë. Ne kemi pyetur Facebook, por nuk kemi marrë përgjigje akoma.

Lexoni: Facebook ndryshon dizajnin, ja risitë

Por le të jemi të sinqertë: Ky funksionalitet do të shndërrohet në një përdorim masiv dhe do të jetë i tmerrshëm. Ja ku po iu paralajmërojmë.

burimi: Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0