KidZone, hap dyqanin e parë të JUMBO në Bosnje-Hercegovinë. Grupi Balfin zgjeron kufijtë e investimeve në Ballkan » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 08/05/2017

KidZone, hap dyqanin e parë të JUMBO në Bosnje-Hercegovinë. Grupi Balfin zgjeron kufijtë e investimeve në Ballkan

Share
nga Fiorela Jaupi
Maj 08, 2017
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Më datë 4 Maj 2017, u organizua ceremonia e inagurimit të dyqanit të parë JUMBO në Bosnje nën emrin e KidZone. Qytetarët e qytetit të Sarejevës, kryeqytetit të Bosnje Herzegovinës, patën mundësinë të prezantohen me shumëllojshmërinë e produkteve që Jumbo ofron tashmë për ta, si dhe të gëzojnë dhe të festojnë me rastin e hapjes.

Shiriti i inaugurimit u pre nga kryebashkiaku i Sarajevës Z. Abdulah Skaka dhe CEO i KidZone Z. Tojan Papajorgji.

Z. Skaka ndërmjet të tjerash shprehu kënaqësinë për këtë investim si një investim shqiptar duke theksuar se Sarajeva është një qytet që mirëpret investimet e huaja.

Z. Papajorgji siguroi të pranishmit që ky është vetëm fillimi i investimeve që KidZone dhe Grupi Balfin kanë planifikuar në Bosnje. “Investime të tjera, dyqane të reja do të pasojnë shumë shpejt dyqanin që po inagurojmë sot” tha ai.

Në këtë event morën pjesë një numër i madh mediash dhe të ftuarish special.

Dyqani i parë i JUMBO në Bosnje ka një sipërfaqe prej 4500 m2. Ai ofron për klientët një gamë të shumëllojshme produktesh me cilësi të lartë si edhe shërbim te shkëlqyer. E pozicionuar në një nga rrugët kryesore të Sarajevës, me infrastrukturë moderne dhe me standardet e fundit të teknologjisë, JUMBO përbën një atraksion për të gjithë qytetin.

Tashmë Kid Zone, pjesë e Grupit Balfin, numëron 6 dyqane nën logon e JUMBO në Shqipëri, Kosovë dhe Bosnje Hercegovinë.

Grupi Balfin është grupi më i madh dhe inovator i investimeve në Shqipëri dhe një ndër më të mëdhenjtë në Ballkan.

Evente

Hardh Fest 2017

Shtator 7, 2017
9:00 AM - Shtator 10 9:00 PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00