KHBooking – Platforma më e re shqiptare për rezervimet online në hotele


Kosova Information Technology (KIT.sha) është kompani software-ike e njohur në tregun kosovar me eksperiencë 13 vjeçare dhe me shtrirje të admirueshme në tregun e hoteleve, si edhe në tregun e bizneseve të vogla dhe të mesme.

Ditt e fundit KIT.sha ka dalë me lajmërim për një platformë të re, e cili mundëson rezervimet online deri në pagesën përfundimtare.

Platforma është ndërtuar që të ofrojë zgjidhje për rezervimet dhe menaxhimin online të hoteleve, duke iu ofruar klientëve qasje sa më të thjeshtë për të kërkuar dhe rezervuar hotelet, si dhe për t’iu ofruar hoteleve një platformë të plotë online, e cila mundëson më shumë se vetëm rezervimet online.

Me rastin e promovimit të platformës, para se të hapet zyrtarisht, KIT.sha ka shpallur një lojë në Facebook, me anë të së cilës loja do të shpërblejë dy çifte me një natë romantike në Hotel Magra Austria – Bogë.

khbookin

https://www.facebook.com/kitkhbooking/

burimi: Telegrafi

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale