Ke humbur telefonin. Po tani? Si një shërbim mund t'ju lehtësojë jetën - Business Magazine Albania

Ke humbur telefonin. Po tani? Si një shërbim mund t’ju lehtësojë jetën

Fatkeqësisht, kjo u ndodh të gjithëve – një moment jeni duke shkruar mesazhe dhe në momentin tjetër nuk mund ta gjeni telefonin tuaj.

Në një sondazh të kryer nga BDG Studios dhe OnePoll, ne pyetëm 1000 qytetarë të gjeneratës Z në Shtetet e Bashkuara [1] për zakonet e tyre mbi përdorimin e smartfone-ve. Rezultatet tregojnë se 14% e tyre e humbasin telefonin diku çdo ditë, nga vende si tualeti ose përreth tij deri te lodrat e qenit.

A ka ndonjë vend tjetër të pazakontë si ky? Më shumë se 100 të anketuar i harruan telefonat e tyre në frigorifer dhe tetë prej tyre në çati, poshtë ose rreth makinës.

“Një herë isha duke punuar në kopsht dhe aksidentalisht e lashë telefonin pranë një kërcelli domateje… M’u deshën disa ditë për ta gjetur më në fund dhe më pas fillova të qesh me veten” – tha njëri nga të anketuarit.

Do të ishte një ide e mirë të siguroni të dhënat tuaja dhe të ruani kopjet rezervë në cloud përpara se të ndodhë diçka e tillë. Por kjo nuk do të thotë se gjithçka ka humbur, edhe nëse telefoni juaj është “groposur në rërë në një plazh në Meksikë” (e thënë kjo nga një i anketuar).

Përdorni opsionin Find My Mobile në pajisjen tuaj Samsung Galaxy për të gjetur vendndodhjen e telefonit. Ky shërbim falas rrit në maksimum tonin e ziles dhe ju lejon të kyçni në distancë ekranin e telefonit tuaj për të mbrojtur privatësinë, pavarësisht se ku ndodhet telefoni juaj.

Për më tepër, nëse humbisni telefonin tuaj, të paktën mund të jeni të qetë duke e ditur se është i sigurt. Për më shumë informacion klikoni këtu.

Rreth Samsung Electronics

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve digjitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën news.samsung.com.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0