Ja sa kushton iPhone X në shtete të ndryshme të botës

Ja sa kushton iPhone X në shtete të ndryshme të botës


Apple përdor çmime të ndryshme për paisjet e saj nga një vend në tjetrin, në varësi të taksave dhe konvertimit të monedhës vendase me dollarin amerikan.

Nëse në Amerikë, iPhone X kushton 999$ në vende të tjera të botës ju duhet të paguani më shumë.

Nëse disa vende si Kanada dhe Japoni, iPhone X kushton rreth 100$ më shumë se sa në Amerikë. Në shtete të tjera si Itali dhe Irland, ky telefon është 400$ më i shtrenjtë.

Ja sa kushton iPhone X në 15 vende të ndryshme, sipas faqes zyrtare të Apple. Çmimet janë konvertuar në dollarë amerikanë duke përdorur këmbimin e valutës nga Google:

Australi: 1,266$

Kanada: 1,082$

Kinë: 1,285$

Francë: 1,387$

Gjermani: 1,375$

Hong Kong: 1,099$

Indi: 1,391$

Irland: 1,410$

Itali: 1,423$

Japoni: 1,024$

Meksikë: 1,325$

Zealand e Re: 1,311$

Rusi: 1,387$

Singapor: 1,224$

Mbretëri e Bashkuar: 1,327$

https://www.youtube.com/watch?time_continue=141&v=K4wEI5zhHB0

/CNN

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0