Ja përse "Squid Game" i solli probleme kësaj 32 vjeçareje - Business Magazine Albania

Ja përse “Squid Game” i solli probleme kësaj 32 vjeçareje

Squid Game

Një transmetuese që përdor emrin @squidgame thotë se po humbet punën, sepse njerëzit mendojnë se ajo është e lidhur me shfaqjen e Netflix.

Lydia Ellery përdor titullin @squidgame në Twitch dhe @squidgaming në Twitter. Ajo gjithashtu përdor @squidgame në Instagram dhe thotë se e ka emrin atje për rreth 11 vjet.

Ajo shkroi në Twitter se mund t’i duhet të ndryshojë emrin pasi ka humbur dy punë të mundshme si rezultat i lidhjes së saj në dukje me shfaqjen e suksesshme.

“Duket se në fund të fundit mund të më duhet të ndryshoj titullin tim. Kam humbur 2 mundësi të mahnitshme prezantimi, sepse njerëzit nuk duan të më punësojnë me titullin tim të “squid game”.

Lexoni: U refuzua 10 vite, 6 dhëmbë të humbur, sakrificat për “Squid Game”. Regjisori tregon dhe planet për sezonin e dytë

Ellery, 32 vjeç, më parë tha se i ishte ndaluar përkohësisht llogaria e saj në Instagram pas publikimit të shfaqjes. Ajo mendonte se kjo ndodhi sepse njerëzit ose po përpiqeshin të raportonin llogarinë ose të hynin në të. Që atëherë ajo ka rifituar aksesin.

Ellery tha të enjten: “Së pari më dërgojnë komente abuzive, më pas më bëjnë ban, tani po humbas punën”.

Shfaqja distopike e Netflix ka të bëjë me një grup njerëzish që konkurrojnë në një seri lojërash vdekjeprurëse për fëmijë për të fituar para të mjaftueshme për të shlyer borxhet e tyre. Menjëherë pas publikimit, ai u bë seriali më i ndjekur i Netflix.

/insider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0