Ja cila është risia që sjell Facebook


Rrjeti social “Facebook” ka krijuar një version të ri të aplikacionit për shfletuesit e të dy sistemeve të operimit, atë “Android” dhe “iOS”.

Mark Zuckeberg përmes një statusi në profilin e tij shkruan: “Ndërtuam një version të ri të lehtë të “Facebook” për njerëzit me linjë të dobët interneti. Tashmë 200 milionë njerëz përdorin këtë rrjet për t’u lidhur me njëri-tjetrin në botë. Mezi e prisja këtë lajm”.

“Facebook” shpesh herë përditëson aplikacionet e saj në mënyrë që të gjithë njerëzit të kenë akses në rrjetin social, i cili përdoret pothuajse nga të gjithë.

burimi: lajmifundit

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale