Ja çfarë sugjerojnë për sukses sipërmarrësit drejtues emisionesh televizivë » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 26/02/2019

Ja çfarë sugjerojnë për sukses sipërmarrësit drejtues emisionesh televizivë

Share
nga Ornela Trupja
Shk 26, 2019


I shohim vazhdimisht përmes ekranit të kuruar deri në detaj, duke reflektuar pozitivitet. Ata janë njerëz të televizionit, njëkohësisht sipërmarrës. Rrugëtimi i tyre drejt suksesit nuk ka qenë  i lehtë, por janë bërë burim motivimi e shembull suksesi për masën e gjerë të të rinjve. Ne ju sjellim mesazhet e tyre për sukses. 

Të ftuar në Startup Grind Tirana Alketa Vejsiu, Ardit Gjebrea, Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska ndajnë me lexuesin disa mesazhe motivuse dhe që të çojnë në rrugën drejt suksesit.

Ardit Gjebrea, një nga figurat më të suksesshme të ekranit sugjeron:

 • Prindërit janë hapi i parë drejt suksesit.
 • Duhet të jesh i bindur në atë që kërkon, madje shpeshherë duhet të thyhen disa rregulla.
 • Të jesh vetvetja.
 • Duhet të bësh stafin të mendojë që kjo është më e mira.
 • Jeta është shumë e shkurtër për t’u marrë me gjëra të kota.

Lexo: //businessmag.al/post-startup-grind-ardit-gjebrea-nuk-duhet-te-jesh-nje-nder-ti-duhet-te-jesh-ti/

Alketa Vejsiu, moderatore dhe biznesmene:

 • Mos lini ëndrrat t’ju ikin nga frika e dështimit.
 • Njerëzit lindin për t’u bërë diçka.
 • Jeta është 50% punë 50%fat, pa punë nuk ka jetë.
 • Ide, shumë punë, njerëz të talentuar dhe kontroll.

Lexo: https://businessmag.al/post-startup-grind-alketa-vejsiu-doja-te-isha-e-pavarur-talenti-me-dha-me-shume-se-kaq/

Amarda dhe Ermal Mamaqi, të dy prezantues e sipërmarrës 

 • Qëndroni besnikë në gjërat e vogla, që të besoni në gjërat e mëdha.
 • Bëjini të tjerët të besojnë në punën tuaj.
 • Qëndrueshmëria dhe cilësia janë çelësi i suksesit.

Lexo: https://businessmag.al/amarda-toska-ermal-mamaqi-ne-startup-grind-tirana-2/


Evente

Rikthehet TË RINJTË FLASIN!

Korrik 31, 2019
2 PM – 5 PM