Ja çfarë sugjerojnë për sukses sipërmarrësit drejtues emisionesh televizivë - Business Magazine Albania

Ja çfarë sugjerojnë për sukses sipërmarrësit drejtues emisionesh televizivëI shohim vazhdimisht përmes ekranit të kuruar deri në detaj, duke reflektuar pozitivitet. Ata janë njerëz të televizionit, njëkohësisht sipërmarrës. Rrugëtimi i tyre drejt suksesit nuk ka qenë  i lehtë, por janë bërë burim motivimi e shembull suksesi për masën e gjerë të të rinjve. Ne ju sjellim mesazhet e tyre për sukses. 

Të ftuar në Startup Grind Tirana Alketa Vejsiu, Ardit Gjebrea, Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska ndajnë me lexuesin disa mesazhe motivuse dhe që të çojnë në rrugën drejt suksesit.

Ardit Gjebrea, një nga figurat më të suksesshme të ekranit sugjeron:

 • Prindërit janë hapi i parë drejt suksesit.
 • Duhet të jesh i bindur në atë që kërkon, madje shpeshherë duhet të thyhen disa rregulla.
 • Të jesh vetvetja.
 • Duhet të bësh stafin të mendojë që kjo është më e mira.
 • Jeta është shumë e shkurtër për t’u marrë me gjëra të kota.

Lexo: //businessmag.al/post-startup-grind-ardit-gjebrea-nuk-duhet-te-jesh-nje-nder-ti-duhet-te-jesh-ti/

Alketa Vejsiu, moderatore dhe biznesmene:

 • Mos lini ëndrrat t’ju ikin nga frika e dështimit.
 • Njerëzit lindin për t’u bërë diçka.
 • Jeta është 50% punë 50%fat, pa punë nuk ka jetë.
 • Ide, shumë punë, njerëz të talentuar dhe kontroll.

Lexo: https://businessmag.al/post-startup-grind-alketa-vejsiu-doja-te-isha-e-pavarur-talenti-me-dha-me-shume-se-kaq/

Amarda dhe Ermal Mamaqi, të dy prezantues e sipërmarrës 

 • Qëndroni besnikë në gjërat e vogla, që të besoni në gjërat e mëdha.
 • Bëjini të tjerët të besojnë në punën tuaj.
 • Qëndrueshmëria dhe cilësia janë çelësi i suksesit.

Lexo: https://businessmag.al/amarda-toska-ermal-mamaqi-ne-startup-grind-tirana-2/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0