Një inspirim për edukim: Lorena Bregaj dhe roli i saj në suksesin e Akademi.al - Business Magazine Albania

Një inspirim për edukim: Lorena Bregaj dhe roli i saj në suksesin e Akademi.al

Në një lëvizje të paprecedentë, Akademi.al, platforma udhëheqëse e mësimit online në Shqipëri, u ngrit në krye të sfidës së pandemisë COVID-19, falë një bashkëpunimi historik me Ministrinë e Arsimit të Shqipërisë. Ndërsa pandemia detyroi shkollat të mbyllnin dyert, Akademi.al dhe Ministria e Arsimit u afruan për të siguruar një mësim të pandërprerë për mbi gjysmë milion studentë shqiptarë.

Në një lëvizje të paprecedentë, Akademi.al, platforma udhëheqëse e mësimit online në Shqipëri, u ngrit në krye të sfidës së pandemisë COVID-19, falë një bashkëpunimi historik me Ministrinë e Arsimit të Shqipërisë. Ndërsa pandemia detyroi shkollat të mbyllnin dyert, Akademi.al dhe Ministria e Arsimit u afruan për të siguruar një mësim të pandërprerë për mbi gjysmë milion studentë shqiptarë.

Në këtë rrugëtim drejt suksesit, një emër dallohet si një nder forcat kryesore: Lorena Bregaj, Shefja e Departamentit Ligjor në Akademi.al. Ekspertiza dhe veprimi i saj i shpejtë ishin thelbësorë në sigurimin e një bashkëpunimi të suksesshëm dhe të qëndrueshëm me Ministrinë e Arsimit. Roli i Bregaj ishte i pashoq në hartimin e kontratës dhe në sigurimin që interesat e të gjitha palëve të përfshira të mbroheshin në mënyrë adekuate.

Lexo edhe:Akademia e Shkencave miraton akademikët e rinj, mes tyre Mira Murati

Në një vendim të frytshëm, Akademi.al nën udhëheqjen ligjore te Lorena Bregaj, zgjodhi një model jo-fitimprurës, duke theksuar përkushtimin e tyre ndaj arsimit dhe përgjegjësisë sociale. Përvoja dhe ekspertiza e saj në menaxhimin e kontratave qeveritare në rajon solli stabilitet dhe siguri në partneritetin me Ministrinë e Arsimit.

Përpos përpjekjeve të saj në menaxhimin e kontratave, Lorena Bregaj gjithashtu udhëhoqi ekipin e Akademi.al drejt njohjes si platformë zyrtare mësimore nga Ministria e Arsimit në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut. Përkushtimi dhe aftësitë e saj komunikuese ishin thelbësore në përfaqësimin e Akademi.al përpara autoriteteve qeveritare.

Përveç kontributit në fushën ligjore, Lorena Bregaj shënonte gjithashtu një sukses personal për Akademi.al. Ajo u bë një model i përkryer i përkushtimit, bashkëpunimit dhe aftësive të tregtisë, duke dhënë një kontribut të pamohueshëm në suksesin e projektit dhe në vazhdimin e arsimimit cilësor për studentët shqiptarë.

Në një kohë kur arsimi duhet të përshtatet me sfidat e paparashikuara, figura e Lorena Bregaj shënon një udhërrëfyes për aftësitë individuale për të bërë ndryshime të mëdha në shoqëri. Suksesi i Akademi.al në kohën e pandemisë është një dëshmi e qartë për rëndësinë e kontributit individual dhe bashkëpunimit të efektshëm në adresimin e sfidave të arsimit.

replika

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0