iOS 9.3 i Apple do të jetë i gjithi për arsimin - Business Magazine Albania

iOS 9.3 i Apple do të jetë i gjithi për arsimin


iOS 9.3 mund të jetë ende lançimi më i targetuar nga Apple. Ndërsa do të ketë disa ndryshime lidhur me performacën, Techsot.Al raporton se sistemi do të jetë i fokusuar më shumë drejt arsimit.

Apple ka ofruar një informacion paraprak se si do të jetë version i ardhshëm i iOS në një faqe të re internet. Në të thuhet: “Me iOS 9.3 beta, ju do të gjeni një paraqitje të opsioneve të reja që do t’a bëjnë atë edhe më të lehtë për shkollat për të vënë pajisje ku ata do të kenë ndikimin më të madh – në duart e studentëve”

Fokusi i kompanisë drejt klasave nuk është asgjë e re. Vitin e kaluar, CEO i Apple ,Tim Cook ka marrë pjesë në një orë kodimi të programit të Apple Store me nxënës të një shkolle të New York City. Secili prej të rinjve iu dorëzua një mini iPad që kishte kursin e kodimit Code.org.

Këta përditësime, megjithatë, shkojnë më tej, dhe duket se  Apple ka bërë një përpjekje për të bashkërenduar për të marrë pjesë paksa në pozitën e zgjeruar të Google në rrethet shkollore dhe shkollave në të gjithë vendin. Shumë prej tyre aktualisht përdorin Google Apps për arsim (cila përfshin Gmail, Google docs dhe, nganjëherë, Chromebooks).

Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.alBusiness Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0