HikVision prezanton pajisjet më të fundit të kompanisë


Në ambientet e Tirana International Hotel në Tiranë, u mbajt eventi HikVision nën moton “See Far,Go Further”. Takimi më i madh i kësaj kompanie i mbajtur ndonjëherë në vendin tonë, mundësoi prezantimin e pajisjeve më të fundit të  kompanisë. HikVision prej 7 vitesh është prodhuesi më i madh i sistemit të survejimit dhe furnizuesi më i mirë për zgjidhje totale sigurie në botë.

Menaxheri i Përgjithshëm i kompanisë, Myler Zhong krahas prezantimit të produkteve të HikVision, ofroi  një dhuratë për të gjithë të pranishmit. Një kartë identifikuese,  jo të zakonshme.

Lexo: Vjen në Shqipëri Hikvision Open Day – Albania 2019

Kjo ishte një kartë besueshmërie, më anë të së cilës ata mund të bëhen pjesëmarrës në shumë promocione. E shpërndarë për herë të parë për publikun shqiptar, ajo do të jetë një traditë për të gjitha eventet e tjera që do të mbahen nga kompania. Prezantimi i sistemeve të alarmit dhe kamerave të sigurisë të një cilësie të lartë ishte fokusi i këtij eventi.

Kompania ka 34 mijë punonjës, ku 16 mijë prej tyre janë inxhinierë. Qendra e kompanisë është në Hangzhou, ndërsa ekipet e kërkimit dhe zhvillimit operojnë në nivel global, duke përfshirë qendrat e kërkim-zhvillimit në Montreal, Kanada, Londër – Britani e Madhe, si dhe në pesë qytete në Kinë.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale