Vjen në Shqipëri Hikvision Open Day – Albania 2019


Vjen në Shqipëri, eventi më i madh i Hikvision i mbajtur ndonjëherë në vendin tonë. Bëhuni pjesë e këtij organizimi dhe zbuloni nga afër pse Hikvision është zgjidhja e parë e profesionistëve. Teknologjia dhe produktet e fundit do të sillen në – Hikvision Open Day. Ju do të keni mundësi t’i shikoni dhe testoni nga afër ato, të pyesni ekspertët dhe të zbuloni se si mund të përshtaten në zgjidhjet më të mira të sigurisë.

Zbuloni pse Hikvision është tashmë për 7 vite me radhë, jo vetëm prodhuesi më i madh i CCTV (sistemi i survejimit video), por furnizuesi më i mirë për zgjidhje totale sigurie në botë.

Aktiviteti fillon në orën 10:00 me një kafe mëngjesi dhe përfundon rreth orës tre pas një dreke freskuese. Do të ndahen edhe çmime, fituesit fatlumë do të marrin disa çmime emocionuese. Mos mungoni!

Data: 26 Mars 2019
Ora: 10:00 – 15:00
Vendodhja: Tirana International Hotel, Sheshi Skënderbej, Tiranë

PJESËMARRJA ËSHTË FALAS!

Linku i aplikimit: https://content.hikvision.com/hikvision-open-day-2019-tirana

Rreth Hikvision

Hikvision është ofruesi kryesor në botë i produkteve dhe zgjidhjeve inovative të sigurisë.

Hikvision tani ka më shumë se 34,000 punonjës, mbi 16,000 prej të cilëve janë inxhinierë të Kërkim & Zhvillimit. Kompania çdo vit investon 7 – 8% të të ardhurave të shitjes vjetore në kërkimin dhe zhvillimin për inovacionin e vazhdueshëm të produktit. Hikvision ka krijuar një sistem të plotë dhe multi-level të Kërkim & Zhvillimit që përfshin çdo veprim nga kërkimet për dizajnin, zhvillimin, testimin, mbështetjen teknike dhe shërbimin. Qendra e saj është në Hangzhou, ekipet e Kërkim & Zhvillimit operojnë në nivel global, duke përfshirë qendrat e Kërkim & Zhvillimit në Montreal, Kanada dhe Londër në Britani të Madhe, si dhe në pesë qytete në Kinë.

Hikvision operon me teknologjitë kryesore të kodimit audio dhe video, përpunimin e imazhit video dhe ruajtjen e të dhënave të lidhura me to, si dhe teknologjitë e avancuara siç janë cloud computing, big data dhe deep learning. Gjatë viteve të fundit, Hikvision thelloi njohuritë dhe përvojën në përmbushjen e nevojave të konsumatorëve në tregje të ndryshme, duke përfshirë sigurinë publike, transportin, arsimin, kujdesin shëndetësor, institucionet financiare dhe energjinë, si dhe ndërtesat inteligjente. Prandaj, kompania ofron zgjidhje profesionale dhe të personalizuara për të plotësuar kërkesat e ndryshme të tregut. Përveç industrisë së mbikqyrjes me video, Hikvision zgjeroi biznesin e saj në industrinë e teknologjisë smart, automatizimin industrial dhe industrinë e automobilave elektronike – të gjitha të bazuara në teknologjinë e inteligjencës së videove – për të eksploruar kanalet për ruajtjen e zhvillimit afatgjatë.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale