Google Maps zbulon përditësimin më të fundit “You” - Business Magazine Albania

Google Maps zbulon përditësimin më të fundit “You”

Google Maps ka prezantuar një funksion të ri që e thjeshton navigimin, funksionin “You”.

Google Maps po nxjerr një ndërfaqe të rinovuar për përdoruesit e Android që thjeshton shiritin e poshtëm të navigimit dhe prezanton një skedë të re “Ti”. Ky përditësim pason zbulimin e kompanisë në I/O 2024, ku ata shfaqën avancime të tjera të ardhshme të AR për Maps dhe një përvojë të rafinuar për drejtuesit e EV.

Siç raportohet nga 9to5Google, shiriti i ri i poshtëm tani përmban vetëm tre opsione: Eksploro, Ti dhe Kontribuo. Skeda “Ti” është vendi ku gjenden ndryshimet më të rëndësishme, duke konsoliduar skedat “Shko” (tani etiketuar “Udhëtime të ruajtura”), të ruajtura dhe “Përditësimet”. Skedat “Eksploro” dhe “Kontribuo” mbeten të pandryshuara, duke u ofruar përdoruesve opsione të njohura për të zbuluar vende të reja dhe për të kontribuar në hartë.

Përveç shiritit të thjeshtë të poshtëm, përditësimi prezanton disa ndryshime të tjera të ndërfaqes së përdoruesit. Versioni 11.127.x i Maps heq shiritin e kërkimit nga skeda “Ti”, duke zhvendosur Njoftimet dhe Mesazhet në këndin e sipërm djathtas. Një ikonë zile në shiritin e poshtëm tani strehon të gjitha njoftimet e përdoruesve, ndërsa flluskat e bisedës tregojnë mesazhet e biznesit.

Ndërsa për drejtuesit e automjeteve elektrike, Google Maps ka filluar të shfaqë një përvojë që i dedikohet “stacioneve të karikimit”. Duke e zgjedhur llojin e automjetit të tyre, tani përdoruesit me lehtësi mund të gjejnë stacionet e karikimit në afërsi. Bëhet e ditur se me këto përditësime të vazhdueshme dhe veçori që pritet të vijnë, Google Maps vazhdon të evoluojë duke u ofruar përdoruesve një përvojë më të mire .phonearena

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0