GARAZH RIKTHEHET ME WORKSHOPIN MBI TREGTINË ELEKTRONIKE - Business Magazine Albania

GARAZH RIKTHEHET ME WORKSHOPIN MBI TREGTINË ELEKTRONIKE


Tiranë, (05 tetor 2015) – Pas seminarit të sukseshëm që Garazh organizoi në datë 16 Shtator me themeluesin e 123.al, Laidi Ferruni mbi fillimin e një biznesi online, Garazh vjen me një tjetër takim, këtë herë më të thelluar. Këtë herë jo vetëm me një por me 4 liderë të botës së shitjeve elektronike në vend.

Tregtia elektronike apo shitjet online jane hapi i parë dhe më i thjeshtë në ngritjen e një biznesi elektronik. Si të nisni, si të përmirësoni cilësinë por dhe sigurinë e shërbimit  dhe të dhënave që ju tashmë ofroni apo administroni do të mund ta mësoni nga më të mirët e tregut në Shqipëri.

Të mërkurën, datë 07 tetor ora 18.00Sallën Europa, Godina e Inovacionit (ish Ministria e Integrimit) do të mund të mësoni e bashkëbisedoni me ekspertet e shitjeve online të Kaymu.al, Megatek, Dyqan Taxi, Ebuy.al.

Hyrja është falas por një regjistrim paraprak në këtë adresë http://bit.ly/XYZTREK është i nevojshëm.

Themeluar në 2015, Garazh është një organizim i ri dhe inovativ i ngritur me qëllim të ofrojë mbështetjen e komunitetit shqiptar të startup, IT si dhe entuzjastëve të sipërmarrjes inovatore.

Aktualisht Garazh është i fokusuar në rritjen e ndërgjegjësimit dhe fuqizimin e ideve duke mbështetur komunitetin dhe biznesin e krijuar nga komuniteti.
Faqja e Takimit: https://www.facebook.com/events/1501791893471584/

Garazh: www.garazh.xyz

Garazh në Facebook: https://www.facebook.com/garazh.xyz

Garazh në Linkedin: https://www.linkedin.com/company/garazh

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0