Forbes, profil për artisten Marina Sula - Business Magazine Albania

Forbes, profil për artisten Marina Sula


Forbes i ka kushtuar një profil artistes shqiptare që jeton në Austri.

E lindur ne qytetin e Lezhës, Marina Sula u diplomua në Universitetin e Vienës me një diplomë të historisë së artit dhe më pas ndoqi Akademinë e Arteve të Bukura, po në kryqytetin austriak, shkruan Forbes. Momentalisht ajo jeton dhe punon në Vienë dhe ka marrë pjesë në 8 shfaqje që nga viti 2014, 4 nga të cilat solo, në Shqipëri, Austri dhe Itali. Puna e saj fokusohet te instalimet dhe përfshin instalimet hapësinore, fotografitë, skulpturat dhe vizatimet dixhitale abstrakte, të bëra me majat e gishtave të artistes dhe të përkthyera në vizatime dixhitale. Shfaqja e saj ‘’Soft Power’’Gabriele Senn Galerie në Vienë, në fund te vitit 2016, u lavdërua për përdorimin e strategjive të marketingut, performancës së mediave sociale dhe afërsisë emocionale mbi rituale të tilla si spastrimi i trupit, për të zhdukur diferencat midis të brendshmes dhe të jashtmes, privatësisë dhe ekspozimit.

burimi: forbes.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0