Fitoni deri në 1 milion euro investime në edicionin e tretë të konkursit rajonal të startup-ve


Vestbee, platforma lidere online që lidh fondet globale të VC, korporatat, akseleratorët dhe bizneset ëngjëj me startup-et dhe scaleup-et nga Europa Qendrore dhe Lindore së bashku me CEE Business Angels Network kanë lançuar edicionin e tretë të CEE Startup Challenge (www.ceestartupchallenge.com) konkursi më i madh rajonal online për startups dhe scaleups, ku mund të fitoni deri në 1 milion euro investime nga Next Road Ventures (www.nextroad.vc)

Kush mund të aplikojë për CEE Startup Challenge?

Të gjitha kompanitë rajonale që përshtaten në kategoritë e TIK, IA, Data & Analytics, Fintech, Insurtech, Blockchain, E-commerce & Marketplace, Adtech & Martech, Edtech, Media & Entertainment.

Përveç mundësisë për të përfituar 1 milionë euro investime, aplikantët do të ekspozohen ndaj investitorëve globalë, korporatave dhe medias, mbështetjes për zhvillimin e biznesit, mbulimit mediatik, biletave për shumë evente të startup-eve dhe aksesit në mjete të ndryshme të biznesit. Lista e plotë e përfitimeve dhe shpërblimeve është vazhdimisht në rritje. Kontrolloni në faqen e internetit të eventit ose në mediat sociale.

Aplikimet mbyllen në datën 10 Mars.

Mos e humbisni këtë mundësi dhe regjistrohuni në www.ceestartupchallenge.com

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale