Fitoni deri në 1 milion euro investime në edicionin e tretë të konkursit rajonal të startup-ve - Business Magazine Albania

Fitoni deri në 1 milion euro investime në edicionin e tretë të konkursit rajonal të startup-ve


Vestbee, platforma lidere online që lidh fondet globale të VC, korporatat, akseleratorët dhe bizneset ëngjëj me startup-et dhe scaleup-et nga Europa Qendrore dhe Lindore së bashku me CEE Business Angels Network kanë lançuar edicionin e tretë të CEE Startup Challenge (www.ceestartupchallenge.com) konkursi më i madh rajonal online për startups dhe scaleups, ku mund të fitoni deri në 1 milion euro investime nga Next Road Ventures (www.nextroad.vc)

Kush mund të aplikojë për CEE Startup Challenge?

Të gjitha kompanitë rajonale që përshtaten në kategoritë e TIK, IA, Data & Analytics, Fintech, Insurtech, Blockchain, E-commerce & Marketplace, Adtech & Martech, Edtech, Media & Entertainment.

Përveç mundësisë për të përfituar 1 milionë euro investime, aplikantët do të ekspozohen ndaj investitorëve globalë, korporatave dhe medias, mbështetjes për zhvillimin e biznesit, mbulimit mediatik, biletave për shumë evente të startup-eve dhe aksesit në mjete të ndryshme të biznesit. Lista e plotë e përfitimeve dhe shpërblimeve është vazhdimisht në rritje. Kontrolloni në faqen e internetit të eventit ose në mediat sociale.

Aplikimet mbyllen në datën 10 Mars.

Mos e humbisni këtë mundësi dhe regjistrohuni në www.ceestartupchallenge.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0