Fiskalizimi, disa trajnime të disponueshme nga Drejtoria e Tatimeve - Business Magazine Albania

Fiskalizimi, disa trajnime të disponueshme nga Drejtoria e Tatimeve

Tatimet

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, ka njoftuar riorganizimin e procesit të trajnimeve për  Fiskalizimin.

Trajnimet zhvillohen ccdo ditë, nga e Hëna në të Premte, të ndara në 3 seanca me orare të parapërcaktuara, të qendërzuara nëpërmjet platformës Webex.

Nw trajnime do tw trajtohen cështje të ndryshme si:

  • Baza dhe afatet ligjore
  • Certifikimi Elektronik
  • Fatura Elektronike
  • Përdorimi i Portalit SelfCare

Në këto trajnime, ftohen të marrin pjesë të gjithë palët e interesuara për këtë proces dhe zbatimin e tij siç janë tatimpaguesit, përfaqësuesit e tyre, ekonomistë, kontabilistë, zyra konsulence etj.

Të dhënat e seancave të trajnimeve janë si më poshtë:

Seanca e parë: 09:30 – 12:00.

Aksesimi bëhet i mundur nëpërmjet linkut:

https://e-alb.webex.com/e-alb/j.php?MTID=m06ccbff65cd56386a921d885b0886b6c

Meeting number (access code): 163 511 8095

Meeting password: wjFE3MQwe47

Seanca e dytë: 12:00 – 14:30.

Aksesimi bëhet i mundur nëpërmjet linkut:

https://e-alb.webex.com/e-alb/j.php?MTID=mc762869f1857e0dc7f116f9f2c44012d

Meeting number (access code): 163 837 1023

Meeting password: 4mCdTxbyn43

Seanca e tretë: 14:30 – 17:00.

Aksesimi bëhet i mundur nëpërmjet linkut:

https://e-alb.webex.com/e-alb/j.php?MTID=mae64b285a64f1829c5f5fefc51a2cedb

Meeting number (access code): 163 058 3797

Meeting password: HEci8CxJm83

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0