Dëshironi të njihni disa nga strategjitë e suksesit?


Seminari me temë: Njeriu – Suksesi – Programi Neuro Linguistik, do të mbahet nga Shpresa Rupar në Tiranë dhe Prishtinë, përkatësisht në datat 29 Shkurt dhe 1 Mars. NLP-ja, jo vetëm që ofron teknika të thjeshta, me anë të të cilave mund të krijoni një jetë shumë më të bukur, mund të jeni shumë më të lumtur, të gjeni më shumë qetësi dhe paqe, mund të vlerësoni veten më shumë dhe të jeni më konfident, mund të përmirësoni marrëdhëniet me të tjerët si në jetën personale dhe profesionale.

Pra, ju mund të përmirësoni jetën tuaj në çdo drejtim, por mbi të gjitha, këto i kombinoni në disa nivele hierarkie, duke mos anashkaluar asnjë pjesëz të tërësisë, qoftë edhe anën shpirtërore. Mos ndoshta gjatë viteve të jetës keni jetuar nën stres, keni provuar zhgënjime, pakënaqësira, inate apo ndjenja të tjera negative?

Lexo: Steve Jobs e dinte se suksesi varet nga të thënit jo

Dramat që keni brenda familjes apo në vendin e punës, thithin shumë nga energjia juaj? Ndoshta nuk keni mjaftueshëm guxim dhe besim tek vetja për të kërkuar të drejtat tuaja apo të qëndroni pas asaj çfarë është e rëndësishme për ju? Ju besoni që mundeni dhe që meritoni shumë më tepër nga jeta, por nuk e dini sesi të arrini ndryshimet pozitive që dëshironi? Apo thjesht do donit të kuptonit se si funksionon mendja e njeriut, që t’i jepni vetes mundësinë të shfrytëzoni gjithë potencialet e brendshme?

Lajm i mirë është se bëhet fjalë për teknika dhe aftësi, të cilat mund t’i mësojë kushdo. Po! Edhe ju! Nëse doni të mësoni më shumë, më poshtë do mësoni se ku dhe kur zhvillohet seminari:

  • Në Tiranë zhvillohet në datën 15 Shkurt, në orën 15:00-19:00, në Hotel Tirana. Çmimi është 9 euro. Regjistrohu KËTU:
  • Në Prishtinë zhvillohet në datën 1 Mars, në orën 15:00-19:00. Çmimi është 9 euro. Regjistrohu KËTU:

Njohuritë e marra mund t’i praktikoni menjëherë si në jetën private edhe në atë personale. Në seminar dp të njiheni me disa teknika konkrete të NLP-së (Programimit Neuro Linguistik), të cilat ju ndihmojnë:

  • Të ndryshoni gjendjen emocionale negative dhe të jetoni më të qetë.
  • Të përmirësoni marrëdhëniet si në jetën personale edhe në atë profesionale,
  • Nga ky seminar dilni më konfident, më të motivuar për të hedhur hapa të rinj drejt asaj çfarë ju dëshironi të arrini,
  • Filloni të besoni se çdo gjë është e mundur.

Pse ia vlen të merrni pjesë? Më poshtë do të njiheni me disa nga komentet që kanë pjesmarrësit e trajnimit në vitin 2019 në Tiranë:

“… zgjedhja më me vlerë…” – E. Qato , Tiranë

“Me NLP-në (Programimi Neuro Linguistik), jam befasuar dhe zhvillimi im personal është ngritur në një shkallë tepër të lartë, saqë mendoj se ka qenë zgjedhja më me vlerë që kam bërë në jetën time. Do të vazhdoj që të thellohem edhe më tej tek ky programim i cili më befason me çdo lloj zgjidhjeje që i jep problemeve duke na bërë më konfident”.

“… një nga trajnimet më fantastike që kam marrë deri tani…” – M. Sheta, Tiranë

Lexo: “Inteligjenca Emocionale dhe Suksesi”

“Për mua ka qenë një nga trajnimet më fantastike që kam marrë deri tani dhe një nga eksperiencat më të bukura. Së pari ky program i theu gjithë pritshmëritë e mia nga tematika që Shpresa kaloi, por edhe falë përgatitjes së Shpresës, gjë që e vlerësoj shumë dhe i jam shumë mirënjohëse. NLP-ja do zërë një pjesë shumë të rëndësishme në jetën time, sepse edhe kur e nisa, e nisa me qëllimin që do hyj, do mësoj, do marr sa më shumë nga kjo eksperiencë për të qenë një versioni më i mirë i vetes dhe për të shtuar sa më shumë vlerë në rrethin tim. Mund të them pa frikë që kam marrë shumë e shumë gjëra, pra shkurt ishte thjesht një eksperiencë fantastike me një rezultat shumë fantastik. NLP-ja nuk do ndahet më nga jeta ime, normalisht do vazhdoj edhe më tej.”

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale