"Inteligjenca Emocionale dhe Suksesi"

“Inteligjenca Emocionale dhe Suksesi”


Çfarë është inteligjenca emocionale?  Si mund ta rrisim atë?  Për çfarë na shërben ajo? Përgjigjet e këtyre pyetjeve do ti merrni në trajnimin me temë “Inteligjenca Emocionale dhe Suksesi”.

Ky trajnim i cili do të zhvillohet në datën 22 shkurt, ka për qëllim që tregut të punës t’i ofrojë kandidat kualitativ për pozitat që ata kërkojnë dhe njëkohësisht t’i përgatisin të gjithë të interesuarit që t’i plotësojnë kushtet bazë për të qenë të suksesshëm në punë. Aftësitë intelektuale nevojiten për të kryer aktivitetet mendore, sa më lartë të ngrihet në përgjegjësi brenda organizatës, aq më tepër inteligjenca emocionale i duhet individit për të kryer punën me sukses.

Lexo: Trajnim për Ekspertë Fiskalë

Kur themi i suksesshëm, menjëherë na vjen në mendje një njeri i zgjuar dhe me inteligjencë të lartë. Është e vërtetë, një njeri i tillë mund të jetë i suksesshëm, por jo vetëm. Suksesi i një individi nuk shënjohet vetëm nga koefiçenti i inteligjencës së tij, një element shumë i rëndësishëm që të bën vërtet njeri të suksesshëm është inteligjenca emocionale për të cilën shumë pak kemi dëgjuar të flitet, pavarësisht se çdo njeri prej nesh mund ta zotërojë atë.

Për t’u bërë pjesë e trajnimit dërgoni të dhënat tuaja në adresën e email-it [email protected].

Pagesa: Studentë bachelor- master 1.000 lekë (të reja), të tjerë të interesuar 2.000 lekë (të reja).

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0