Dëshironi të jeni një milioner në të 30-at? Ja çfarë duhet të bëni - Business Magazine Albania

Dëshironi të jeni një milioner në të 30-at? Ja çfarë duhet të bëni


Cilat janë disa nga lëvizjet që mund të bëni kur jeni në hapat e para të biznesit tuaj? 

Sigurisht, janë ato rregullat e vështirë, të cilat kanë të bëjnë me paratë: filloni me gjëra të vogla, kurseni paratë tuaja dhe vendosni çfarë keni fituar në një llogari bankare, të cilën nuk do e prekni për shpenzime të tjera.

Dhe mos harroni, nuk keni nevojë të bini shumë në sy për të bërë përshtypje. Përdorni fondet që vijnë nga ndërmarrja juaj për të investuar në veten tuaj – lexoni, merrni leksione, mësoni një aftësi të re dhe shkoni në evente ku mund të takoheni me njerëz që kanë të njëjtin vizion me ju. Ajo që mësoni dhe personat me të cilët lidheni mund t’ju ndihmojnë në të ardhmen.

 

burimi: Entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0