Çfarë kërkon çdo menaxher nga punonjësit e tij?


Çdo punë ka kërkesat e saj, por ka disa gjëra universale që çdo menaxher kërkon te një punonjës.

BusinessMag Albania liston 6 cilësitë që një punonjës ideal duhet të ketë sipas menaxherëve: 

1. Rezultate të parashikueshme

Rezultatet janë mënyra kryesore se si menaxherët i gjykojnë punonjësit e tyre. Mund të duket e thjeshtë por jo të gjithë përkushtohen mjaftueshëm për të dhënë rezultate.

Çoje punën deri në fund. Trego që ti mund të jesh i besueshëm për çdo detyrë. Dhe nëse nuk arrin t’a përfundosh punën në afatin e caktuar, tregoja këtë shefit sa më shpejt të jetë e mundur.

2. Bashkëpunim

Menaxherët kërkojnë punonjës të cilët krijojnë marrëdhie të mira me të tjerët dhe nuk përfshihen në konflikte personale. Konfliktet mes njerëzve janë gjëja e fundit me të cilën menaxherët duan të merren.

Ne të gjithë kemi një kolegë i cili na irriton, ose kemi dëshirë të flasim për thashetheme pa vlerë. Rezisto dhe tregoi shefit se ti di të punosh në ekip.

3. Iniciativë spontane

Euripidi ka thënë, “Njeriu i zgjuar ndjek drejtimin e tij.” Një menaxher i mirë është aty për të këshilluar dhe për të mbështetur punën tuaj, jo për t’iu udhëzuar për çdo gjë se çfarë dhe si duhet bërë.

Menaxherët kërkojnë punonjës të cilët kanë iniciativë dhe nuk është e nevojshme t’iu thuash fjalë për fjalë çfarë duhet bërë gjithmonë. Kjo jo vetëm që nuk i merr shumë kohë menaxherit, por gjithashtu sjell ide të reja nga punonjësit. Vepro pa pyetur. Kapi mundësitë në moment.

4. Të thuash të vertetën

Menaxherët kërkojnë punonjës të cilët janë të sinqertë për problemet që hasin në kompani. Nëse sheh një problem, raportoje. Menaxheri juaj do të ketë mundësinë të gjej një zgjidhje përpara se ai të bëhet një problem i madh.

Asnjë drejtues nuk dëshiron që një punonjës i mirë të largohet për shkak të një problemi të cilin ai nuk e njeh.

5. Entuziazëm

Menaxherët kërkojnë punonjës që punojnë jo thjesht për të marrë rrogën në fund të muajit. Entuziazëm, pasion, përkushtim, pozitivitet nuk ka rëndësi çfarë emri i vini, drejtuesit duan që ju t’a reflektoni këtë në punë.

6. Rritje të vazhdueshme

Menaxherët kërkojnë punonjës që e trajtojnë punën si pjesë të karrierës së tyre. Punonjësit profesionistë gjithmonë përpiqen të përmirësojnë aftësitë dhe të rrisin vlerat e tyre, duke shërbyer si model për pjesën tjetër.

Është përgjegjësia e menaxherëve t’iu ndihmojnë të rriteni profesionalisht, por ata nuk mund t’a bëjnë të gjithën vet. Tregoni që e doni punën tuaj dhe jeni të gatshëm t’a zotëroni totalisht karrierën tuaj.

/INC.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale