Bashkimi Europian i akordon Shqipërisë 50 milionë euro për luftën kundër Covid-19

Bashkimi Europian i akordon Shqipërisë 50 milionë euro për luftën kundër Covid-19


 

Bashkimi Europian i jep Shqipërisë 50 milionë euro në liftën kundër koronavirusit. Pjesë e mbështetjes s BE-së për vendet e prekura bëhet kështu edhe Shqipëria.

Lajmin u bërë të ditur përfaqësia e BE-së në Tiranë dhe u mirëprit nga zyrtarët e lartë vendas,  kryeministri, presidenti dhe kreu i opozitës.

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, shkruan nambasadori i BE-së Luigi Soreca mediat sociale

” I lumtur të njoftoj ndihmën konkrete të BE-së për #Shipërinë në luftën kundër #COVID19. 

4 mln€ për pajisje dhe mbështetje shëndetësore

11 mln€ për mbrojtjen sociale

deri në 35 mln€ për rimëkëmbjen ekonomike.

BE-ja është gjithmonë me në kohë nevoje. Jemi gjithmonë me Shqipërinë’.

“Zoti i shqiptarëve është i Madh’, shkruan Edi Rama në Facebook.

Lexo: Shqipëria Që Duam: Kanali ku mund të komunikoni për problemet tuaja në këtë kohë pandemie

Në vend sa vjen dhe shtohen rastet e të prekurve me Covid-19. Prandaj duhet të bëjmë kujdes dhe të kujdesemi për njëri tjetrin!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0