Apple shiti 130,000 iPhone 11 për një ditë


Sipas një raporti që citon burimet e brendshme, Apple mund të ketë shitur rreth 130,000 iPhone, pasi ky është numri i pajisjeve që janë aktivizuar.

Analistët e industrisë thanë se konsumatorët lokalë ishin dukshëm të ndikuar nga vlerësimet pozitive të Iphone-it SH.B.A-së dhe Japonisë, ku iPhone 11 u lançua një muaj më herët para se të lançohet në Koren e Jugut.

Apple mbetet kompania më e vlefshme në botë, tejkalon edhe Microsoft-in

Ndërsa kjo është padyshim një rritje e madhe – me 30 për qind, përkundër performancës së ditës së parë të linjës së vitit 2018, nuk është shumë krahasur me Samsung Galaxy Note10, që shiti rreth 220,000 njësi në ditën e parë.

Koreaherald

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale