Apple ka punësuar një ekip sekret për lançimin e satelitëve


Mund të thuhet se Apple po konsideron të përmirësojë veçoritë e lidhjes së rrjetit ‘wireless’ në pajisjet e saj. Natyrisht, ende nuk ka asgjë konkrete – por nëse mund t’i besojmë këtij raporti, Apple po eksploron mënyrat me të cilat do të mund të drejtojë të dhënat në pajisjet e saj.

Është e paqartë se çfarë saktësisht janë ato pajisje në të cilat është duke punuar. Ky projekt i Apple pritet të sjell rezultate brenda pesë viteve të ardhshme.

Respektivisht, ky projekt mund të jetë një fazë përgatitore për gjeneratën e ardhshme të teknologjisë ‘wireless’.

Së fundi, Apple ka punësuar disa punonjës shtesë nga fusha e aeronautikës dhe shpërndarjes së të dhënave ‘wireless’. Përfundimisht, kjo lë të kuptohet se Apple mund të ketë një ekip sekret të dedikuar për këtë projekt.

Lexoni gjithashtu:

https://businessmag.al/aplikacionet-dhe-lojerat-me-te-mira-per-vitin-2019-sipas-apple/

Bloomberg

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale