"Apple i Kinës" nxjerr një telefon që është më i fuqishëm dhe më i mirë se iPhone - Business Magazine Albania

“Apple i Kinës” nxjerr një telefon që është më i fuqishëm dhe më i mirë se iPhone


Të martën, kompania Kineze e teknologjisë Xiaomi ka debutuar një telefon të ri mahnitës të quajtur MI MIX.

Është përfolur se Apple ka të ngjarë të bëjë të njëjtën gjë në iPhone-in e ardhshëm.

Është quajtur MI MIX.

Ai ka një ekran 6.4- inç. Me një kufi gati edgeless.

Disa thonë se iPhone-i i ardhshëm do të ketë një dizajn të ngjashëm.

Për të arritur këtë vështrim të pastër, Xiaomi lëvizi sensorët e telefonit, kamerën dhe kufjet.

Kamera përpara është lëvizur në fund të telefonit.

Për të dëgjuar thirrjet tuaja telefonike, një krah vibrues brenda telefonit rezonon me trupin qeramik të MI MIX-së.

Kur të dalë në shitje më 4 nëntor, do të kushtojë 3499RMB ose (517 $)

Nuk ka fjalë akoma për faktin nëse do të jetë në dispozicion jashtë Kinës apo jo.

apple-i-kines-zbuloi-nje-telefon-qe-eshte-i-fuqishem-dhe-i-mire-se-iphone-businessmag

RMB* (Yuan Renminbi- monedha kineze)

 

burimi: businessinsider

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0