Aplikacioni dua.com arrin 100 mijë përdorues

Aplikacioni dua.com arrin 100 mijë përdorues

dua.com

dua.com, platforma, e cila ka për mision bashkimin e shqiptarëve kudo në botë, ka arritur 100 mijë përdorues. Lajmin e ka bërë me dije bashkë-themeluesi i platformës, Valon Asani, në rrjetin social LinkedIn.

Aplikacioni ka pak më tepër sesa 100 ditë që është lançuar zyrtarisht dhe ka arritur që të instalohet mbi 200 mijë herë.

Lexoni: Lançohet dua.com, aplikacioni që bashkon shqiptarët në mbarë botën

Përdoruesit e dua.com jetojnë në 142 shtete të botës. 31.83% e tyre janë nga diaspora shqiptare. Përsa i përket grupmoshës së përdoruesve, 63.3% e tyre janë ndërmjet 18-34 vjeç.

Me një vizion për të krijuar ekosistemin më të madh social për shqiptarët, aplikacioni dua.com do t’ju mundësojë krijimin e njohjeve të reja si të dashurisë gjithashtu edhe atyre shoqërore e lidhjeve të biznesit. Gjithashtu, dua.com do të ofrojë edhe mundësinë për të kërkuar dhe ofruar ndihmë, në mnëyrë që shqiptarët të jenë sa më pranë njëri-tjetrit.

Për të qenë një prej mijëra shqiptarëve të regjistruar në dua.com, mjafton të shkarkoni aplikacionin në telefonin tuaj. Për të bërë një gjë të tillë mjafton të kërkoni për dua.com në App Store ose Play Store.

Përdoruesi mund të krijojë një profil personal. Pasi verifikohet llogaria, përdoruesi ngarkon një foto dhe më pas shkruan të dhënat personale. Pasi profili plotësohet, mund të fillojë përdorimi aktiv i tij.

“dua.com nuk është vetëm një aplikacion, por në vetvete përbën ndryshim. Platforma jonë është një lëvizje, e cila ka si mision bashkimin e shqiptarëve, fillimisht në tre fusha: dashuri, biznes dhe çështje sociale. Padyshim që në objektivat e së ardhmes kemi të përfshirë zgjerimin e këtyre fushave. Ne duam që shqiptarët ta ndihmojnë njëri-tjetrin”, ka thënë më herët për Business Mag, bashkë-themeluesi i platformës, Valon Asani.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0