Aksioneri i Tesla dëshiron të largojë Elon Musk nga pozicioni drejtues


Përpara takimit vjetor të aksionarëve të Tesla në Qershor, aksionari Jing Zhao ka paraqitur një propozim për të zëvendësuar kryetarin e bordit, Elon Musk, me një drejtor të pavarur. Musk, shefi ekzekutiv në Tesla, ka qenë kryetar i bordit që nga viti 2004.

Megjithëse struktura aktuale e udhëheqjes, në të cilën pozicionet e Kryetarit dhe Drejtorit Ekzekutiv mbahen nga një person, mund të ofrojnë një udhëheqje efektive për Teslën në fazën e hershme, tani në këtë industri teknologjike shumë më konkuruese dhe në ndryshim të shpejtë, ështe më e vështirë për të mbikëqyrur biznesin dhe menaxhimin e lartë të saj (sidomos për të minimizuar çdo konflikt të mundshëm) që mund të rezultojë nga kombinimi i pozicioneve të CEO dhe Kryetarit,” shkroi Zhao në propozimin e tij.

Zhao, i cili mban disa aksione në kompani, gjithashtu vuri në dukje pozicionet e Musk në SolarCity dhe SpaceX dhe se si përfshirja e tij mund të çonte në konflikte gjatë rrugës.

Por bordi tashmë ka shprehur kundërshtimin e tij, duke rekomanduar një votim kundër këtij propozimi. Në deklaratën e tij, bordi thotë se suksesi i Tesla nuk do të kishte qenë i mundur pa Musk në krye të bordit dhe vetë kompanisë.

Lexoni: Ja çfarë ndodh kur kalon një ditë si Elon Musk

Bordi beson se suksesi i kompanisë deri më sot nuk do të ishte e mundur nëse do të drejtohej nga një drejtor tjetër që nuk do të kishte ekspozimin e përditshëm të Elon Musk në biznesin e kompanisë. Duke theksuar që Elon Musk e ka bërë si duhet detyrën e tij.

Bordi shpreh se kompania është ende në një pikë të zhvillimit të saj, ku duhet të punohet fort për të realizuar qëllimet afatgjata dhe ndarja e roleve të CEO dhe Kryetarit të bordit në këtë kohë nuk do t’i shërbejë interesave në të mirë të Shoqërisë apo të aksionarëve të saj.

burimi: TechCrunch

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale