Akademia e Imazhit të Punëdhënësit edhe në Shqipëri - Business Magazine Albania

Akademia e Imazhit të Punëdhënësit edhe në Shqipëri

Akademia e Imazhit

Çfarë është Employer Branding?

Kompania juaj ka një imazh punëdhënësi, pavarësisht nëse e keni kuptuar ju këtë gjë apo jo. Imazhi i punëdhënësit është identiteti i një kompanie. Ndërkohë që zhvillohet epoka digjitale, tërheqja e talenteve nga punëdhënësit bëhet jo vetëm më e vështirë, por edhe më e rëndësishme. Departamentet e Burimeve Njerëzore janë nën presion për të lundruar midis gjeneratave dhe teknikave të reja të rekrutimit.

Por, sa të aftë janë punëdhënësit/kompanitë për të tërhequr, rekrutuar dhe mbajtur punonjës idealë?

Për një promovim efektiv të imazhit, kompania mund të tërheqë punonjës aktualë dhe të ardhshëm vetëm nëse ka një strategji të vendosur. Strategjia e imazhit të punëdhënësit duhet të jetë e vërtetë, e besueshme, e rëndësishme dalluese dhe frymëzuese. EBA – Employer Branding Academy ndihmon pikërisht në ndërtimin dhe zbatimin e kësaj strategjie.

Lexo: ALBtelecom në transformim të vazhdueshëm digjital për të përmirësuar eksperiencën e abonentëve

Pse Imazhi i Punëdhënësit është i rëndësishëm?

Imazhi i punëdhënësit ka të bëjë me përcaktimin dhe shprehjen e cilësive që do ta bëjnë kompaninë tuaj zgjedhjen ideale për talentin që ju nevojitet për të patur sukses. Dhe EBA – Employer Branding Academy, ju mbështet në çdo hap të rrugës duke ju ndihmuar të përktheni njohuritë e talenteve në propozime tërheqëse të punësimit dhe krijimin e strategjive të komunikimit, që do t’i bëjnë kandidatët më të mirë të trokasin në derën tuaj.

Pse UNIVERSUM?

Universum, ka mbi 30 vjet përvojë në lehtësimin e aftësisë të punëdhënësve për të tërhequr, rekrutuar dhe mbajtur punonjës idealë.

Si mund të ndihmojë biznesin tuaj Employer Branding Academy?

Me ndihmën e një imazhi të fortë të punëdhënësit, kompania juaj do të jetë në gjendje të rrisë numrin e aplikantëve cilësorë, të ulë kostot tuaja për rekrutim dhe të diferencohet nga konkurrentët. Krijimi i një imazhi tërheqës të brendshëm dhe të jashtëm kërkon të kuptuarit e nevojave dhe dëshirave të talentit dhe kompanisë. Cilat janë pritjet në karrierë të talentit të sotëm? Cilat janë objektivat strategjike të kompanisë tuaj?

Regjistrohuni këtu!

Duapune

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0