AgroTimeAl, aplikacioni për agroturizmin shqiptar - Business Magazine Albania

AgroTimeAl, aplikacioni për agroturizmin shqiptar

AgroTimeAl

Aplikacioni “AgroTimeAl”, sjell bashkë mbi 100 bujtina, të cilat ofrojnë ushqim, akomodim dhe argëtim. Platforma është bërë e njohur nga ministria e Bujqësisë, përmes drejtuesve të saj.

Sipas përfaësuesve të ministrisë, “qëllimi ynë është së pari të informojmë publikun shqiptar për potencialin që ka vendi ynë”. Duke i bërë të ditur dhe duke e ftuar që të vizitojë e të njohë Shqipërinë turistike, të provojë ushqimet tradicionale që ofrohen në këto agroturizme dhe të njihen me jetën në fermë. Përmes guidës virtuale, vizitori mëson se ku të pushojë dhe gjejë prodhime bio.

Mjafton të kërkoni AgroTimeAl dhe ta shkarkoni. Aplikacionin mund ta zgjidhni shqip ose anglisht dhe do të gjeni tre kategoritë kryesore: ferma agroturizëm të certifikuara, ferma turistike dhe rrugët e shijes.

Kur klikoni emrin e agroturizmit ju shfaqet galeria e fotove, ku mund të eksploroni shërbimet e agroturizmit. Tek kategoria e informacionit, gjeni përshkrimin e shërbimeve qe ofrohen këtu dhe mënyrën se si mund të aksesojmë. Gjithashtu mësojmë dhe aktivitetet që mund të ofrojë ferma, bujqësore apo blegtorale. Hapi i tretë është të gjejmë vendndodhjen”.

Lexo: Kuik, shërbimi i ri i transfertave monetare nga Raiffeisen Bank

Bizneset e agroturizmit mund të përshoihen falas në këtë aplikacion. Ato mund të promovojnë traditën, historinë dhe kulinarinë duke plotësuar tre kushtet më poshtë”:

1-të ofrojnë akomodim,

2- ushqim tradicional të zonës

3- aktivitete në fermë

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0