7 thënie motivuese nga personalitete ndërkombëtare - Business Magazine Albania

7 thënie motivuese nga personalitete ndërkombëtare

Për të filluar javën mbarë kemi përzgjedhur për ju 7 thënie nga emra të njohur ndërkombëtar, duke shpresuar se të paktën një prej tyre do t’ju motivojë dhe do ta ndjeni në rrugëtimin tuaj.

“Kohët e vështira nuk zgjasin kurrë, por njerëzit e vështirë po”, – Robert H. Schuller– Dale Carnegie

 “Gjërat nuk shkojnë keq dhe të thyejnë zemrën tënde që të mund të bëhesh i hidhur dhe të heqësh dorë. Ndodhin të të prishin dhe të të ndërtojnë, në mënyrë që të jesh gjithçka që kishe menduar të ishe.” – Samuel Johnson

 “Mënyra më e mirë për të parashikuar të ardhmen është krijimi i saj.” – Abraham Linkoln

 “Asnjëherë mos lejoni që shanset t’ju ndalojnë të bëni atë që dini në zemrën tuaj që duhet të bëni.” – H. Jackson Brown

 “Një qëndrim pozitiv shkakton një reagim zinxhir të mendimeve, ngjarjeve dhe rezultateve pozitive. Është një katalizator dhe ndez rezultate të jashtëzakonshme”, – Wade Boggs

“Jo të gjithë mund të jenë të famshëm, por të gjithë mund të jenë të shkëlqyeshëm, sepse madhështia përcaktohet nga shërbimi.” – Martin Luther King Jr.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0