Zuckerberg konfirmon përballjen me Musk në kafaz: Jam gati që sot! - Business Magazine Albania

Zuckerberg konfirmon përballjen me Musk në kafaz: Jam gati që sot!

Zuckerberg konfirmon përballjen me Musk në kafaz: Jam gati që sot!

Shefi i Meta, Mark Zuckerberg ka thënë se mezi pret për një luftë të propozuar në kafaz me rivalin Elon Musk.

Në një postim në aplikacionin e ri të mediave sociale Threads, Zuckerberg tha se kishte propozuar 26 gushtin për përballjen.Pas një postimi në X në të cilin Musk pretendonte se po stërvitej “gjatë gjithë ditës”, Zuckerberg shkroi: “Unë jam gati sot, por ai nuk e ka konfirmuar”.

Të dy u bënë konkurrentë të drejtpërdrejtë në korrik me lançimin e Threads.

Zuckerberg dhe Musk janë përplasur me njëri-tjetrin muajt e fundit, teksa kërkuan një përballje, të ardhurat e së cilës pritet të shkojnë për bamirësi ndaj veteranëve.

Aksionet në dukje janë të larta pasi Meta, e cila gjithashtu zotëron Instagramin dhe Facebook-un, lançoi Threads në fillim të korrikut, duke tërhequr më shumë se 100 milionë regjistrime brenda disa ditëve.

Sidoqoftë, Zuckerberg më vonë tha se platforma kishte humbur më shumë se gjysmën e përdoruesve të saj deri në fund të muajit të kaluar.

Platforma rivale e mediave sociale X është përballur me kritika në disa raste që kur Musk mori drejtimin dhe bëri një sërë ndryshimesh, të tilla si detyrimi i përdoruesve që të identifikoheshin për të parë postimet.

en

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0