WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse keni të shkarkuara këto aplikacione - Business Magazine Albania

WhatsApp do të fshijë llogarinë tuaj nëse keni të shkarkuara këto aplikacione

aplikacione

Në një deklaratë për përdoruesit e saj, kompania informoi se ata që shkelin termat dhe kushtet do t’u jepet një mundësi të bëjnë atë që u kërkohet para se të fshijnë llogarinë e tyre.

WhatsApp publikoi ​​një deklaratë në faqen e internetit duke paralajmëruar përdoruesit e saj se kushdo që ka disa aplikacione të shkarkuara do t’i pezullohet llogaria. Së pari, pezullimi do të jetë i përkohshëm dhe ata do të marrin një mesazh që i paralajmëron se rrezikojnë të humbin llogarinë e tyre dhe se duhet të marrin masat e nevojshme për të mos e bërë këtë. Nëse bëjnë atë që kërkohet në mesazh, ata mund të vazhdojnë ta përdorin atë normalisht.

Lexoni: 6 Karakteristika të WhatsApp fantastike për pronarët e bizneseve të vogla

Aplikacionet që duhet të fshihen menjëherë janë WhatsApp Plus, GB WhatsApp ose ndonjë tjetër që është një version i ndryshuar i origjinalit. Këto aplikacione ju lejojnë të personalizoni funksione që WhatsApp nuk i ka, të tilla si transferimi i bisedave nga një celular në tjetrin. Përdorimi i këtyre versioneve shkel termat dhe kushtet e ndërmarrjes dhe është një rrezik për sigurinë e përdoruesve.

Një masë tjetër që ata planifikojnë të shtojnë për të përmirësuar sigurinë është që funksioni i fotove dhe videove që vetëshkatërrohen pas një kohe të caktuar do të zbatohet. Ata tashmë janë në testim beta dhe do të jetë në dispozicion së shpejti.

Për të ditur se si të kaloni në versionin zyrtar të WhatsApp, futuni këtu dhe shikoni të gjithë hapat e nevojshëm.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0