Validation Cloud lëshon një platformë të re për investitorët institucionalë - Business Magazine Albania

Validation Cloud lëshon një platformë të re për investitorët institucionalë

validation cloud

Validation Cloud, një platformë e infrastrukturës web3, zbuloi sot platformën e saj të gjeneratës së ardhshme “Staking-as-a-Service”, e krijuar posaçërisht për institucionet. Nisja pason nga afër pas arritjes së kompanisë SOC 2 TYPE 1 Compliance vetëm një muaj më parë.

Me këtë platformë të re, institucionet tani mund të vendosin validues në masë dhe të automatizojnë shpërblimet përmes kontratave inteligjente duke përdorur këtë platformë. Veçanërisht, shërbimi është jo-kujdestar, duke u ofruar institucioneve fleksibilitet në aktivitetet e tyre të aksioneve.

Fokusi në pajtueshmërinë me SOC2 është pjesë përbërëse e dizajnit të platformës së Validation Cloud. SOC2, ose Systems and Organization Controls 2, është një standard vullnetar që siguron nivele të larta sigurie të të dhënave për kompanitë. Ky standard i përmbahet pesë parimeve kryesore: siguria, privatësia, konfidencialiteti, integriteti i përpunimit dhe disponueshmëria, duke siguruar mbrojtjen e informacionit të klientit.

Me statusin e përputhshmërisë me SOC2, Validation Cloud vendos sigurinë primare. Alex Nwaka, zyrtari kryesor i strategjisë në Validation Cloud, shpjegoi se zgjidhja e tyre është përshtatur në mënyrë specifike për të përmbushur nevojat e ofruesve të aksioneve institucionale. Platforma lejon vendosjen sipas kërkesës së aseteve të klientit dhe ndan në mënyrë transparente shpërblimet automatikisht në zinxhir, duke adresuar kërkesat e paplotësuara në këtë fushë.

“Validation Cloud ka zhvilluar ofertën tonë në përgjigje të nevojave të paplotësuara të partnerëve të aksioneve institucionale, përkatësisht aftësinë për të vendosur aksione aktive të klientit sipas kërkesës dhe ndarjen automatike të shpërblimeve në mënyrë transparente në zinxhir”, tha Nwak.

Nwaka thekson se këto veçori mund të ndihmojnë partnerët në shkallëzimin e programeve të tyre të aksioneve, ndërkohë që reduktojnë kostot administrative që lidhen me aksionet institucionale jo-kujdestare. Ai theksoi gjithashtu ndikimin thelbësor në treg të hyrjes institucionale në arenën e aksioneve, duke parashikuar një rritje të konsiderueshme të aktiveve të aksioneve dhe një ndryshim të rëndësishëm në nevojat e ofruesve të shërbimeve, veçanërisht në performancën, shkallën dhe kërkesat e pajtueshmërisë.

Me qendër në Zug, Zvicër, Validation Cloud synon të formësojë të ardhmen e Web3 duke ofruar infrastrukturë shumë të fuqishme dhe të shkallëzueshme që jep akses të përshpejtuar dhe kthime të larta të basteve për rrjetet më të rëndësishme të blockchain.

 

techstartups.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0