Ushtria e rrjeteve sociale të Presidentit Trump 7 herë më e madhe sesa e Biden

Ushtria e rrjeteve sociale të Presidentit Trump 7 herë më e madhe sesa e Biden

rrjeteve sociale

Të dhënat e marra dhe grumbulluara nga Finbold tregojnë se 143 milionë ndjekës në rrjetet sociale të Presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump janë rreth 7.2 herë më shumë krahasuar me rivalin e tij në zgjedhjet e ardhshme Joe Biden. Që nga 28 tetori, numri i përgjithshëm i ndjekësve të Biden në rrjetet sociale ishte 19,94 milionë.

Trump ka më shumë ndjekës të rremë në Twitter

Në Twitter, Trump ka 87.2 milionë ndjekës, që përfaqësojnë rreth 7.86 herë më shumë ndjekës se 11.1 milionë të Biden. Të dy kandidatët gjithashtu kanë një pjesë të ndjekësve të rremë të Twitter, me Trump që ka 6% më shumë ndjekës të rremë krahasuar me Biden.

Lexoni: Instagram zgjat kohën e transmetimeve live

Një përmbledhje e llogarive të tyre në Instagram tregon se Trump ka 4.52 herë më shumë ndjekës se Biden me 22.6 milionë ndërsa Biden ka vetëm 5 milionë ndjekës.

Facebook, Trump ka 32.26 milionë ndjekës ndërsa ndjekësit e Biden janë 9.06 herë më pak se Trump, duke numëruar 3.56 milionë të tillë.

YouTube, Biden ka 0.28 milionë të abonuar, që është rreth 5.04 herë më pak kur krahasohet me 1.41 milionë të abonuar të Trump.

Të dhënat e publikuara nga Finbold nuk kanë për qëllim të nënçmojë ose mbështesë asnjërin nga kandidatët, janë vetëm për qëllime informuese. Platformat e mediave sociale, në të cilat nuk kishin llogari zyrtare të dy kandidatët u përjashtuan.

Finbold

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0