Tre ngjarje të veçanta biznesi në 2020

Tre ngjarje të veçanta biznesi në 2020Mediat sociale dhe lajmet janë “bombarduar” me oferta për të marrë pjesë në ngjarje dhe seminare që premtojnë të ndryshojnë jetën tonë përgjithmonë. Pronarët e kompanive të mëdha mundohen të ruajnë privatësinë e takimeve të tyre, ndaj nuk keni dëgjuar shpesh për ta.
Forma e modelit të biznesit të tyre përqëndrohet më shumë në cilësi sesa në sasi. Ata vendosin një tarifë të konsiderushme, për të marrë pjesë dhe më pas ju ofrojnë një përvojë unike.
Lexo: Çfarë po ndodh në këto momente në botë? Ja ngjarjet më të rëndësishme.
Ja cilat janë tre ngjarje të rëndësishme të cilat nuk duhet që t’i humbisni në vitin 2020:

Trokitje e fshehtë
Trokitja e fshehtë e vlerësuar si ngjarja më e rëndësishme që duhet të merrni pjesë. Ajo shquhet për njohuritë ekskluzive dhe të drejtpërdrejta.
Para se të pranojnë investimin tuaj për të marrë pjesë me vlerë e biletës me shumën prej 3,000 dollarë Dr. Greg Reid dhe Jeffrey Klubeck personalisht bëjnë verifikimin e çdo të ftuari. Ata ruajnë detaje të fshehta deri në kohën e shfaqjes. Edhe pas regjistrimit dhe aprovimit, të pranishmëve nuk u tregohen detaje, më tepër se qyteti dhe shteti.

Vendodhja është aq private, sa nuk zbulohet deri disa ditë para ngjarjes, kur ajo ndahet në mënyrë diskrete vetëm me të pranishmit. Të pranishmit e ‘’Trokitjes së fshehtë’’ kanë qasje të drejtpërdrejtë dhe bashkëveprim me figura ikonike të botës si: Presidenti i Meksikës Vicente Fox, fituesi i çmimit të Oskar Richard Dreyfuss, Tonino Lamborghini, dhe NFL Hall of Famer, Andre Reed, si dhe themeluesit e UGG Boots , Chuck E Cheese, E! Network and Make A Wish. Qëllimi i Reid dhe Klubeck është që të shkurtojë mënyrën e të mësuarit mbi sipërmaren duke u siguruar mençuri dhe drejtim të zbatueshëm nga individë që kanë zotëruar fushat e tyre.

Netët e Ashensorit
Dan Fleyshman mbledh së bashku milionerët, miliarderët, investitorët të famshëm në një pjesë të madhe të qarkut të Los Anxhelosit. Synimi i tyre është të ndihmojnë sipërmarrësit e ardhshëm. Pjesëmarrësve u jepet mundësia që idetë e tyre t’i paraqesin në panelin e famshëm dhe më pas të marrin përshtypje dhe ide të reja, inovative. Ka një afat kohor për secilin prezantim. Në këtë skenar, nuk ka kamera ose ekuipazhe televizive, kështu që reagimi i sinqertë është i bollshëm.

Lexo: Energjia diellore përcaktuese për vizionin e 2020

‘’Speak Easy”
Të marshësh pjesë në një ‘’Speak Easy’’ nuk është e lehtë. Do të thotë të zotërosh një fat të mirë, ose të jeni një VIP. Në një ‘’Speak Easy’’ vendodhja nuk është asnjëherë e njëjtë dhe siguria është shumë e lartë. “Speak Easy është zhvilluar një herë në ambientet e dyqanit Louis Vuitton në Rodeo Drive dhe një herë tjetër, u zhvillua në një burg të sigurisë së lartë.  Sims në këto evente gjithmonë ju ofron të ftuarve specialë një këndvështrim në të gjitha aspektet e jetës dhe biznesit.

Këto janë tre ngjarje, të cilat zotërojnë një potencial të madh dhe mund t’u ndryshojnë pjesëmarrësve këndvështrimin për jetën.

Përktheu: Gerta Demiri

Inc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0