Trajnimi i personalizuar "E Folura në Publik"

Trajnimi i personalizuar “E Folura në Publik”


Programi i zhvillimit konsiston (përshtatet sipas problematikave të personit që trajnohet) në:

1- Frymëmarrja dhe rëndësia që ajo ka në komunikim
2- Mbajtja e ritmit të duhur që tërheq vëmendjen e audiencës
3- Gjetja e rezonancës së zërit
4- Artikulimi i saktë dhe i plotë i fjalëve
5- Si të krijojmë vetësiguri para ngjitjes në skenë
6- Ushtrime që na ndihmojnë për largimin e emocioneve
7- Si të lëvizim dhe të qëndrojmë në skenë
8- Rëndësia e gjuhës së trupit

SHËNIM: Ky trajnim nuk është teorik. Çdo seancë ka ushtrime konkrete se si të perfeksionojmë të folurit.
Ne e trajtojmë komunikimin si një MUSKUL që duhet ushtruar për të qenë mjaftueshëm i fuqishëm.

Trajnimi bëhet nga ekspertja Arjeta Dhima, aktore dhe regjizore e specializuar dhe e trajnuar nga mentorë në Londër dhe Bruksel, për të sjellë në Shqipëri diçka tërësisht ndryshe por shumë të nevojshme për audiencën shqiptare.

Ndiqni videon për më shumë: 

Gjej guximin të zotërosh SKENËN, nëpërmjet zotërimit të FJALËS!

Për më shumë informacion:
Tel: 0672006777 & 0692760726

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0