Trajnim: Marketingu në Agroturizëm dhe Turizmin Rural - Business Magazine Albania

Trajnim: Marketingu në Agroturizëm dhe Turizmin Rural


CEED Shqipëri, si pjesë e zbatimit të projektit “Agroturizmi në Shqipëri”, i mbështetur nga USAID dhe Ambasada e Suedisë ju fton në trajnimin me “Marketingu në Agroturizëm dhe Turizmin Rural”, i cili do të mbahet në datën 23 Korrik 2019, ora 09:30 – 16:30 në Hotel Rozafa, Shkodër.

Workshop-i do të mbahet nga:

– Pjesa I: “Krijimi i mundësive në agrobiznes dhe zhvillimi i turizmit rural” – Znj. Ardiola Alikaj, Eksperte në Turizëm. Do të fokusohet gjatë trajnimit në: Vlerësimi i nevojave për trajnim; Trashëgimia Kulturore; Mikpritja dhe Udhëzimet Turistike; Ndërtimi i kapaciteteve të zinxhirit të vlerës së turizmit.

– Pjesa II: “Identiteti territorial si leva e marketingut për agroturizmin” – Znj. Jonida Shano, Eksperte në Marketing dhe Komunikim. Do të fokusohet gjatë trajnimit në: Marketing Destinacioni, Menaxhim i Ciklit të Projektit, Branding, Planifikim Eventesh.

Ky trajnim synon kryesisht të promovojë një figurë të re profesionale të përfshirë në Turizmin Rural, të aftë për të krijuar vlerë të shtuar, duke zhvilluar rolin shumëfunksional dhe promovimin e karakteristikave të shquara të territorit rural.

Personat e interesuar mund të konfirmojnë pjesëmarrjen e tyre në: [email protected] deri në datën 19 Korrik 2019.

Trajnimi është i hapur për ata persona të lidhur me Turizmin Rural dhe Agroturizmin.

Për më shumë informacion klikoni Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0