Top 5 makinat më të mira familjare sipas AutoTrader

Top 5 makinat më të mira familjare sipas AutoTrader


Familjet vijnë në të gjitha format dhe madhësitë ashtu si edhe makinat. Ka shumë opsione, kështu që BusinessMag në këtë artikull ju tregon 5 prej tyre.

Faqja britanike AutoTrader ka renditur 5 makinat më të mira për familjet. Kur ke krijuar një familje është shumë e rëndësishme që të gjesh dhe makinën që ju përshtatet. Rehatia, komforti, prakticiteti dhe çdo gjë tjetër nevojitet kur kërkoni të blini një makinë.

Lexoni: Audi dhe Hyundai bashkëpunojnë për makinat me hidrogjen

Më poshtë janë të renditura 5 makinat më të mira familjare sipas AutoTrader:

 5. Renault Captur

Është më praktike se shumë nga rivalët e saj, mjaft e qetë në rrugë dhe me motorrë vërtetë të mirë. Ofron një përzierje të mirë të performancës dhe ekonomisë.

4. Peugeot 3008

Peugeot 3008 renditet në vendin e katërt si një veturë, e cila tërheq vëmendjen e të gjithëve. Një makinë e rehatshme dhe praktike, ajo gjithashtu vjen me shumë pajisje që vlerësohet gjithmonë në një makinë familjare.

3. Skoda Superb Estate

Nëse jeni një familje e madhe dhe keni nevojë për më shumë hapësirë të brendshme dhe me çmim të arsyeshëm, kjo makinë është zgjedhja juaj më e mirë. Ajo që e bën akoma më perfekte është kostoja e ulët e mirëmbajtjes.

2. Skoda Kodiaq

Një tjetër rekomandim për Skoda Kodiaq. Kjo makinë përveç se siguron një hapësirë të madhe, gjithashtu ka një kosto të leverdisshme. Ajo ofron 7 vende dhe kushton shumë më pak se makinat e tjera. Perfekte për udhëtimet familjarë ajo ofron komfortin dhe relaksin në rrugë.

1. Seat Alhambra

Nëse hapësira për mbajtjen e njerëzve është prioriteti juaj kryesor, Seat Alhambra është ajo që ju duhet. Është në thelb e njëjta makinë si Volkswagen Sharan, por shumë më e lirë. Ka shumë hapësirë dhe dyert e pasme rrëshqitëse e bëjnë jashtëzakonisht praktike për fëmijët.

https://youtu.be/I5HjqndiMeI

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0