Të influencosh industrinë e Real Estate në Shqipëri - Business Magazine Albania

Të influencosh industrinë e Real Estate në Shqipëri

Adelina Mahmutaj

Adelina Mahmutaj është një nga konsulentet më të suksesshme të zyrës Century 21 Cooperate dhe rrjetit Century 21 Albania. Eksperte në fushën e shitjeve, me një eksperiencë prej më shumë se 12 vitesh në industrinë e telekomunikacionit dhe retail, ajo ka qenë pjesë në departamentet e shitjeve në disa prej kompanive më të rëndësishme të telekomunikacionit si Telekom Albania dhe One, si dhe në Neptun, një nga rrjetet më të mëdha të retail-it në Shqipëri. Profesionalizmi dhe komunikimi i hapur janë parimet, mbi të cilat ajo ndërton marrëdhëniet me klientët e saj. E dalluar për përkushtimin dhe rezultatet e saj, Adelina Mahmutaj është e vetmja konsulente imobiliare që ka arritur të fitojë tre çmime të rëndësishme brenda vitit të parë të punës: “Best Junior Agent”, “Best Rental” dhe çmimin prestigjoz “Centurion”.

 

Adelina Mahmutaj

 

Business Magazine zgjodhi të intervistojë dhe ta shfaqë Adelinën në kopertinën e këtij numri për shkak të ndikimit të saj inovativ në tregun imobiliar në Shqipëri. Ajo ka sjellë një qasje të re dhe kreative në industrinë e real estate, duke përdorur formulat më të suksesshme dhe përvojën e saj, apo trajnimet nga kompani ndërkombëtare për të cilat ka punuar.  Përmes parimeve drejt rregullimit dhe formalizimit të marrëdhënieve me klientët, Adelina Mahmutaj ka ndërtuar një strukturë të qartë dhe të besueshme që siguron shërbime të personalizuara B2B  të cilësisë së lartë, që e ndjekin klientin në çdo hap. 

Adelina Mahmutaj dhe zyra e saj kanë krijuar një ndikim të fuqishëm, duke ofruar një shërbim të integruar dhe gjithëpërfshirës, që nga këshillimi fillestar, deri te realizimi i projekteve të klientëve. Ky angazhim për inovacion dhe përmirësim të vazhdueshëm ka bërë që ata të jenë një forcë drejtuese në tregun imobiliar në Shqipëri.

Adelina Mahmutaj udhëhiqet nga motoja se në jetë mund të realizosh gjithçka, mjafton të mos dorëzohesh dhe të duash fort ta arrish atë.

Artikulli u publikua më parë në faqen 20 të numrit 35 të revistës Business Magazine Albania. Business Magazine Albania është revista e parë dixhitale me përmbajtje origjinale në shqip të orientuar nga fusha e biznesit. Ju mund të Shfletoni Këtu nr. 35 të saj.

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0