Tashmë mund të blini një iPhone X dhe të përfitoni një kartë SIM falas nga Apple

Tashmë mund të blini një iPhone X dhe të përfitoni një kartë SIM falas nga Apple


Lajm i mirë për personat që urrejnë kontratat me kompanitë e kartave SIM dhe kanë 1000 dollarë për të shpenzuar për një telefon: Apple tani shet një version të iPhone X duke dhuruar një kartë SIM.

Ky model është i njëjtë me variantet e tjera të iPhone X, por është i hapur, që do të thotë se je i lirë ta përdorësh atë në cilindo rrjet që preferon. Ai mbështet të dy rrjetet GSM dhe CDMA, e cila është e rëndësishme për gjithë ata persona që udhëtojnë shpesh.

Procesi i blerjes së telefonit është i njëjtë si zakonisht: Shkoni në faqen e internetit të Apple, klikoni “Buy (Blej)” në faqen e iPhone X dhe nën “Carrier” zgjidhni “Buy without a carrier“.

Koha e transportimit aktualisht është 5 ditë në SHBA për të gjitha variantet e iPhone X.

Është gjithashtu e mundur të marrësh menjëherë telefonin në një dyqan Apple.

burimi: Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0