Tashmë mund të blini një iPhone X dhe të përfitoni një kartë SIM falas nga Apple
Përditësuar së fundmi: 06/12/2017

Tashmë mund të blini një iPhone X dhe të përfitoni një kartë SIM falas nga Apple

Share
nga Anerola Torollari
Dhj 06, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Lajm i mirë për personat që urrejnë kontratat me kompanitë e kartave SIM dhe kanë 1000 dollarë për të shpenzuar për një telefon: Apple tani shet një version të iPhone X duke dhuruar një kartë SIM.

Ky model është i njëjtë me variantet e tjera të iPhone X, por është i hapur, që do të thotë se je i lirë ta përdorësh atë në cilindo rrjet që preferon. Ai mbështet të dy rrjetet GSM dhe CDMA, e cila është e rëndësishme për gjithë ata persona që udhëtojnë shpesh.

Procesi i blerjes së telefonit është i njëjtë si zakonisht: Shkoni në faqen e internetit të Apple, klikoni “Buy (Blej)” në faqen e iPhone X dhe nën “Carrier” zgjidhni “Buy without a carrier“.

Koha e transportimit aktualisht është 5 ditë në SHBA për të gjitha variantet e iPhone X.

Është gjithashtu e mundur të marrësh menjëherë telefonin në një dyqan Apple.

burimi: Mashable


Evente

Money Mastery Prishtina

Tetor 18, 2018
8 PM – 9:30 PM