Tani birrën mund ta paguani me kartë krediti - Business Magazine Albania

Tani birrën mund ta paguani me kartë krediti


Një makinë automatike revolucionare birre paguaj-dhe-ik do të zvogëlojë rradhët nëpër bare.

Kjo është pompa e parë në botë që lejon konsumatorët të përdorin karta krediti në një ekran me prekje dhe të mbushin një gotë me birrë në më pak se 60 sekonda.

tani-birren-mund-ta-paguani-karte-krediti-businessmag

Produkti inovativ [email protected]”, i dizenjuar nga gjigandi i kartave të kreditit Barclaycardshkurton kohën e shërbimit të një birre nga 12 minuta në 2/3.

Ky prototip po testohet në një bar në qendër të Londrës, nuk është çudi duke marr parasysh sa shumë e duan alkolin anglezët.

tani-birren-mund-ta-paguani-karte-krediti-businessmag

“Kur njerëzit na treguan se koha e pritjes është një nga mërzitjet më të mëdha kur uleshin në një bar, ne menduam që t’i ndihmonin duke gjetur një zgjidhje të thjeshtë,” ka thënë folësi i Barclaycard.

[email protected] mund të jetë zgjidhja e duhur dhe një win-win si për konsumatorët ashtu dhe për baret.

/Mirror

https://www.youtube.com/watch?v=JnqWx0F6qHo

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0