pasuri Archives » Page 4 of 10 » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Lajme

Vdes themeluesi i kompanisë Ikea. Ja kush ishte miliarderi më kursimtar i botës.

Sipërmarrës të suksesshëm

Si i fiton dhe shpenzon Bill Gates miliardat e tij?

Startup

Të gjithë e nisin nga zero : 5 mënyra për t’ja filluar

Sipërmarrje

Si të bëni milionin e parë në mënyrën e Warren Buffett

Slideshow

Njihuni me 10 femrat më të fuqishme të botës

Business Pulse

Libri 80-vjeçar që do t’ju mësoj sekretin e të bërit para

Sipërmarrje

Personi më i pasur në botë është dikush që shumica nuk kanë dëgjuar kurrë për të

Strategy

Kërkoi ngritje në detyrë, por ajo që i ndodhi është një mësim i rëndësishëm për të gjithë

Slideshow

20 hobby-t më të pëlqyera të njerëzve më të pasur në botë

Strategy

4 mësime për të arritur qëllimet tuaja