partner Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

Si të zgjidhni partnerin e duhur në biznes?

Startup

Startup Grind Global 2019: Disa mësime nga konferenca globale në San Francisco

Strategy

Dëshironi të rrisni fëmijë të mirë? Psikologjia thotë se ata duhet t’ju shohin ndërsa bëni këto 9 gjëra

Sipërmarrje

Peter Thiel, bashkë-themelues i PayPal në mbështetje të startup-eve kineze

Startup

Gjirafa përzgjidhet në mesin e Top 13 Startup-ve në Europë dhe Unicorn i ardhshëm

Lajme

Më shumë se 850 maturantë nga e gjithë Shqipëria janë regjistruar në konkurset që organizohen nga Kolegji Universitar “TBU”

Thirrje per Aplikime

Konferenca Vjetore e Investitorëve në Dubai, Prill 2018

Marketing

Lufra: 25 vite në tavolinat e shqiptarëve

Intervista

Me 300 ditë diell në vit dhe kapacitet 1500 MW, Shqipëria mund të përqendrohet tek ENERGJIA SOLARE!

Lajme

Shkupi mirëpret bizneset liderë më me ndikim të Europës Juglindore – Nis punimet SUMMIT 100, edicioni i 6-të